۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

۶هزار اتوبوس آماده بازگشایی مدارس

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: 90 درصد اتوبوس‌های شهری موفق به اخذ معاینه فنی شدند و بر همین اساس سرفاصله حرکت نیز برای آنها کمتر می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیمان سنندجی در مورد تمهیدات این شرکت به مناسبت بازگشایی مدارس، اظهار داشت: اورهال کردن اتوبوس‌های شهری در پایتخت انجام گرفته و در حال حاضر ۹۷ درصد اتوبوس‌ها چه در بخش خصوصی و چه دولتی موفق به اخذ معاینه فنی شده‌اند.

وی افزود: به دلیل اورهال کردن اتوبوس‌ها سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها نیز کاهش می‌یابد و در ساعات پیک از ابتدای مهر سرفاصله حرکت میانگین برای خطوط بی آر تی ۳۰ ثانیه و  در خطوط عادی به کمتر از ۸ ثانیه خواهد رسید.

سنندجی ادامه داد: همچنین ۲۲ خط اتوبوس با سرفاصله حرکت ۵ دقیقه در نظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌کنیم ۶ هزار اتوبوس شهری امسال با کیفیت بهتری خدمات لازم را برای شهروندان داشته باشند.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: ۱۳ اتوبوس دو کابینه و ۱۱۷ مینی‌بوس نیز به ناوگان حمل‌ونقل اضافه شده و شرایط حمل‌ونقل را همزمان با بازگشایی مدارس بهبود می‌بخشد.

وی از نصب ۵۰ فیلتر دوده از هفته اول مهر بر روی اتوبوس‌ها خبر داد و گفت: این موضوع نیز در کاهش آلودگی هوا بسیار تأثیرگذار است و به تدریج اتوبوس‌های بیشتری دارای فیلتر دوده خواهند شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments