۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

۵ موضوع مهم سیاستگذاری در حوزه کرونا به ۵ دانشگاه و سازمان تابعه وزارت بهداشت سپرده شده است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: 5 موضوع مهم سیاستگذاری در حوزه کووید19 به 5 دانشگاه و سازمان تابعه وزارت بهداشت سپرده شده و مقرر شده که آنها 5 خلاصه سیاستی (Policy Brief) تهیه و به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارائه کنند.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، دکتر فرید نجفی در اجلاس مجازی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: جمع بندی نتایج مطالعات سرواپیدمیولوژی به تفکیک شیوع و بروز تجمعی توسط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بررسی بازگشایی های احتمالی و کاهش سطح رعایت پروتکل ها با توجه به مطالعات شیوع و بروز توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان و واکسن کووید۱۹ و پاسخ به سوالات سیاستگذاران توسط انستیتو پاستور انجام می شود.

وی افزود: روند رفتارهای پیشگیرانه مردم و پیمایش های کووید۱۹ توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و رصد واریانت های ویروس توسط دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام می شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تا قبل از دی ماه، ۵۰ حجم نمونه و در دی ماه ۳۰ حجم نمونه تصادفی از ویروس در شهرهای مختلف از جمله شهرهای استان مازندران بررسی شده و ۳۰ حجم نمونه دیگر نیز بزودی بررسی می شود و در هیچ کدام از این نمونه ها به جز ۶ مورد تایید شده از ویروس جهش یافته انگلیسی، واریانت های ویروس برزیلی و انگلیسی مشاهده نشده است.

دکتر نجفی یادآور شد: به همه دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کرده ایم نمونه ها را با همکاری شبکه بیماری های ویروسی برای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد و در این دانشگاه، ماهیانه ۵۰ حجم نمونه بررسی و نتایج آن رسما اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه انجام فاز سوم واکسن پاستور در ایران تایید شد و نوشتن پروپوزال شروع و مقرر شد که این معاونت، بر فرآیند نوشتن و تکمیل پروپوزال واکسن پاستور نظارت داشته باشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x