۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷

۴۴۰۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و واحد صنفی پلمب شده است

رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای بحران کرونا تاکنون 4402 مجموعه و واحد متخلف پلمب شده و در طول 11 ماهه کرونایی به 17 هزار و 764 شکایت ثبت شده مردمی در سامانه 190 با موضوع کرونا رسیدگی شده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،مهندس علی‌اصغر اظهار کرد: از ابتدای بحران کرونا تاکنون ۴۶۳ هزار و ۲۴۴ مورد بازدید انجام شده که از میزان ۱۱ هزارو۶۲ مورد معرفی به دستگاه قضایی معرفی شدند، ضمن اینکه در همین مدت صدور ۱۳ هزار و ۸۷۹ اخطار را داشته‌ایم و ۴۴۰۲ مورد هم پلمب شده است.

وی اضافه کرد: همچنین از نیمه دوم تیر ماه هم بازدیدهای مشترک در حال انجام است تاکنون ۳۵ هزار و ۸۳۱ بازدید مشترک با همکاری سایر مجموعه‌ها صورت پذیرفته که نتیجه آن منجر به ۱۸۷۹ مورد معرفی به دستگاه قضایی، ۷۲۲۴ اخطار صادره  و ۱۵۱۹ مورد پلمب شده است.

رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه آمار فوتی‌های کرونایی تا مرز ۵۰۰ رسیده بود، اما با همکاری شایسته مردم و همچنین اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها به زیر ۱۰۰ نفر رسید، خاطرنشان کرد: تجربه بار دیگر ثابت کرد که هرگاه همراهی مردم با مدافعان سلامت را شاهد بودیم کاهش قابل توجه آمارهای مبتلا، فوتی و بستری کرونایی را نظاره‌گر بودیم، اما اگر تصور کنیم که همه‌چیز تمام شده و مجدد غفلت شود این آمارها معکوس می‌شود.

مهندس حسنی تصریح کرد: در ۲ ماه اخیر بازدیدهای مشترکی با همکاری اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان تعزیزات حکومتی، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی صورت پذیرفت و در طول این مدت کنترل‌های محسوس و نامحسوس را داشتیم تا برخورد لازم و به‌موقع با خاطیان صورت پذیرد و حقی از رعایت‌کنندگان دستورالعمل‌های بهداشتی ضایع نشود.

وی اضافه کرد: از ابتدای آذر ماه امسال که نظارت‌ها به‌صورت ویژه‌تر انجام می‌شود تاکنون ۸۳ هزارو ۴۱۱ بازدید از مجموعه‌های مختلف صورت پذیرفته که نتیجه آن منجر به ۸۱ مورد معرفی به دستگاه قضایی، ۱۸۶ اخطار صادره و ۱۱ مورد پلمب شده است.

رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با ذکر این نکته که در ۱۱ ماهه کرونایی به ۵۲ هزار و ۹۵۰ شکایت مردمی در سامانه ۱۹۰ به ثبت رسیده بود رسیدگی شده است، تأکید کرد: از مجموع شکایت مردمی دریافتی از ابتدای بحران کرونا تا این لحظه ۱۲ هزار و ۴۶۹ مورد آن مربوط به شکایات ثبت شده از ابتدای آذر ماه امسال تاکنون بوده و از مجموع شکایات رسیدگی شده در طول این ۱۱ ماه نیز ۱۷ هزار و ۷۶۴ مورد آن مربوط به موضوع کرونا بوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments