۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

۴۰ هزار نفر در خراسان جنوبی تحت پوشش طرح آمران سلامت قرار گرفتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای طرح آمران سلامت ‌تاکنون 39 هزار و 993 نفر تحت پوشش خدمات ارائه شده قرار گرفتند.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی با اشاره به طرح آمران سلامت بیان کرد: اجرای این طرح در راستای مبارزه با کرونا و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا، از پنجم آبان همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شد.

وی با بیان اینکه این طرح با محوریت حضور جوانان داوطلب تا نیمه آبان ماه جاری اجرایی شده است، اظهار کرد: ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی، حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و توسعه آموزش‌های همگانی از جمله اهداف این طرح بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای اجرای این بیش از دو هزار و ۹۷ نفر روز از جوانان داوطلب هلال احمر در قالب ۶۱ پایگاه ثابت و ۶۵ تیم سیار به ارائه خدماتی پیرامون قطع زنجیره انتقال کرونا پرداختند.

رضایی اظهار کرد: همچنین در قالب اجرای طرح بیش از ۱۵ هزار و ۱۳۳ عدد ماسک بین افرادی که نسبت به استفاده از این کالای بهداشتی در محیط های عمومی کوتاهی می کنند، توزیع شده است.

وی از توزیع ۱۶۹ لیتر مایع ضدعفونی در قالب اجرای طرح بین جامعه مخاطب خبر داد و گفت: راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی از جمله فعالیت های تیم های فعال در طرح بوده است.

بنا به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنویی در راستای اجرای طرح آمران سلامت ۳۹ هزار و ۹۹۳ نفر تحت پوشش خدمات طرح قرار گرفتند.

رضایی بیان کرد: طی اجرای این طرح ۱۰۶ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال کمک مردمی برای مقابله با کرونا ویروس جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه از شهروندان خواستاریم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی دریغ نکنند، افزود: امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments