۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
نماینده مردم قم در مجلس از آخرین آمارهای کرونا در این شهر می گوید؛

فوت ۳۲ نفر و قرنطینه ۲۵۰ نفر به دلیل کروناویروس/ شهر قم با کمبود امکانات و کادر درمانی مواجه است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون 32 نفر در این شهر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه جان خود را از دست دادند.

امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: وضعیت خدمات درمانی و بهداشتی و حتی تجهیزات پزشکی در شهر قم نامناسب است. این شهر علاوه اینکه با کمبود امکانات در حوزه درمانی مواجه است تیم درمانی و متخصص نیز کم دارد.

وی ادامه داد: با توجه به نگرانی هایی که از ابتلای به این ویروس وجود دارد خیلی از پزشکان حاضر به ماندن در این شهر نیستند، چند شب پیش هم سه پزشک متخصص ریه که به شهر قم آمده بودند شبانه این شهر را ترک کردند.

وی با انتقاد از عملکرد دولت و وزیر بهداشت در مقابله با این فاجعه اظهار کرد: دولت در این مورد کم کاری کرده است و آن طور که باید در این خصوص اقدام نکرده است، به نظرم وزیر بهداشت شخصا باید در استان قم حضور یافته و جلسه شورای تامین استان را برگزار کند.

امیرآبادی با اشاره به جدیدترین آمار تلفات ویروس کرونا و همچنین قرنطینه افزود: تا کنون ۳۲ نفر در این شهر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه فوت شده و بیشتر از ۲۵۰ نفر هم در قرنطینه هستند، همچنین تست کرونای دو کودک نیز مثبت اعلام شده است.

نماینده مردم قم درباره حواشی بستن حرم و اظهارنظرهای صورت گرفته در این باره گفت: حرم مطهر حضرت معصومه(ص) دارای تولیت است و در صورت درخواست شورای تامین حتما نسبت به بستن حرم و درنظر گرفتن تمهیدات بهداشتی و درمانی پیشگیری از گسترش کرونا را اجرایی خواهد کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments