Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
بازدید: 42

۲۹۸ مقام دولتی در عربستان بازداشت شدند

حکومت سعودی از بازداشت 298 مسئول دولتی در عربستان خبر داد و گفت از آنها درباره مسائل مربوط به فساد بازجویی خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، عربستان سعودی از بازداشت ۲۹۸ مقام سعودی از جمله شماری از افسران ارتش و پلیس این کشور به ظن دست داشتن در جرایم رشوه‌خواری و سوءاستفاده از مناصب خود خبر داد و گفت بازپرسان اتهام‌هایی را به آنها وارد خواهند کرد.

در سال ۲۰۱۷ هم حکومت سعودی در چارچوب کمپین موسوم به مبارزه با فساد ده‌ها نفر از نخبگان اقتصادی و سیاسی در این کشور را در هتل ریتز کارلتون ریاض بازداشت کرد.

دیوان پادشاهی عربستان سال گذشته پس از گذشت پانزده ماه از بازداشت این نخبگان خود از پایان یافتن کمپین مذکور خبر داد، اما به دنبال آن مقامات سعودی گفتند که پیگرد قضیه فساد کارکنان دولتی را آغاز خواهند کرد.

کمیته نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی معروف به شفافیت روز یکشنبه در توئیتر گفت که شماری از مقامات سعودی را دستگیر کرده و آنها را به جرایمی‌از جمله رشوه، اختلاس، اتلاف بیت المال و سوء استفاده از قدرت متهم خواهد کرد.

این کمیته افزود: کل مبلغی که این افراد در طول تحقیقات اولیه به آن اذعان داشتند ۳۷۹ میلیون ریال (۱۰۱ میلیون دلار) بوده است.

به گفته کمیته نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی از میان بازداشتی‌ها هشت نفر از افسران ارتش شاغل و بازنشسته هستند که به گفته این کمیته در جرایم رشوه، پولشویی و سوء استفاده از قراردادهای دولتی در وزارت دفاع در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ دست داشتند.

این کمیته افزود: «از میان بازداشتی‌ها ۲۹ نفر از مسئولین وزارت کشور در منطقه الشرقیه عربستان هستند که در بین آن سه نفر افسر با درجه سرهنگی و یکی با درجه سرلشکری و یکی با درجه سرتیپی است»..

این کمیته از حضور دو قاضی در میان بازداشتی‌ها خبر داد و گفت: آنها در جرم رشوه خواری دست داشته‌اند و نُه نفر هم به فساد در دانشگاه المعرفه ریاض متهم هستند که موجب وارد آمدن خسارت سنگین به یکی از ساختمان‌های دانشگاه وکشته و زخمی‌شدن تعدادی شده است.

این کمیته اسامی‌بازداشت شدگان را بیان نکرده ودر جزئیات این مسئله نیز ورود نکرده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of