۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، اولویت دولت سیزدهم را عبور از چالش‌های تنش‌آفرین عنوان کرد و گفت: رییسی مسائل و مشکلات روزهای اخیر را پیگیری می‌کند و به طور مستمر نظرات خود را در همه حوزه‌ها بیان می‌کند و با وزاری فعلی جلسه تشکیل می‌دهد و گزارش می‌گیرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ حمیدرضا ترقی درباره سیاست خارجی دولت سیزدهم و استفاده از ظرفیت روابط با کشورها برای بهبود اقتصاد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم به خارجی‌ها تکیه کنیم. تا امروز که به خارج تکیه کردیم، چه دستاوردی داشتیم و برجام و سیاست‌های کنونی دولت آمریکا چه خاصیتی برای ایران دارد؟ نه سرمایه‌ای آمد و نه پول ما را می‌دهند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: توقع نداشته باشیم تکیه به خارج، مشکلات ما را حل کند. می‌توانیم به ظرفیت‌هایی چون قراردادهای اقتصادی با چین، روسیه و توافقات با دیگر قدرت‌های اقتصادی امیدوار باشیم. آنها در دوران تحریم به ما کمک کردند. به هیچ وجه نمی‌توان به غرب و آمریکا تکیه کرد. از طرفی ظرفیت‌های داخلی فراوانی داریم که اگر این بستر فراهم شود، بسیاری از مشکلات حل می شود.

ترقی، درباره مشورت درون جریانی با رییس‌جمهوری منتخب برای تشکیل کابینه سیزدهم، گفت: در این باره مشورتی صورت نگرفته است و این کار از طریق سایت و سامانه اعلام شده انجام می‌شود.

وی افزود: سید ابراهیم رییسی برای هیچ حزبی استثنا قائل نیست و حزب موتلفه هم کسی را برای ورود به کابینه سیزدهم پیشنهاد نکرده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments