۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مسئولان باید بدانند کشور حساب و کتاب دارد و اگر از طریق رانت و رابطه، پست مدیریتی را اشغال کردند باید پاسخگوی عملکرد ضعیفشان باشند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ کمال الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن اشاره به اینکه مشکلات بسیاری پیش روی دولت سیزدهم است گفت: مسائل اقتصادی، معیشت مردم، عدم اشتغال، گرانی، کاهش ارزش پول ملی و همه اینها مشکلات بزرگی در شرایط فعلی کشور هستند؛ اما اولویت برای حل این مشکلات انتخاب دقیق و درست مدیران کلیدی کشور در کابینه سیزدهم است.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح بدنه مدیریتی کشور در سطوح مختلف افزود: مجموعه مدیران کشور شامل هیئت دولت، کابینه و مدیران سازمان‌ها که تا سطح مدیران کل ادامه دارد باید اصلاح شوند. یکی از مشکلات کشور انتخاب مدیران است؛ عمده مشکلات کشور به علت حضور بعضی از مدیرانی است که از روی ضوابط و نظام مدیریتی و شایستگی و لیاقت بر سر کار نیامدند و مسئولیت به عهده آنها گذاشته می شود.

سجادی اظهار کرد: اگر این ضعف بزرگ بر طرف شود و مدیران بر اساس شایستگی و توانایی و کارآمدی و پاکدستی انتخاب شوند بخش عمده ای از مشکلات کشور حل خواهد شد؛ چرا که ما نه تنها کشور فقیری نیستیم بلکه کشوری غنی هستیم که همه چیز داریم.

وی ادامه داد: اگر نظریه اقتصاد مقاومتی و بیاینه گام دوم انقلاب به دست مدیران توانمندی اجرا شود که بر اساس لیاقت و شایستگی انتخاب شده اند و نه با رانت و رابطه، بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: اگر به شعارهای سال نگاه کنیم می بینیم عمدتا شعارهای اقتصادی و معیشتی و تولیدی هستند؛ لذا باید به حوزه اقتصادی و تولید داخلی توجه ویژه ای شود. بنابراین بعد از انتخاب مدیران درست و کارآمد نوبت به اجرای سیاست ها اقتصادی، استفاده از ظرفیت های فراوان مادی و معنوی کشور و به کارگیری نیروی انسانی باهوش می رسد.

سجادی تصریح کرد: با به کار بستن این موارد در کشور، رشد قابل توجهی خواهیم کرد. بعد از اصلاح مدیران و اجرای سیاست های اقتصادی درخور، نوبت به سیاست خارجه می رسد که باید بر اساس عزت و حکمت و مصلحت اجرایی شود.

وی گفت: برقراری ارتباط با کشورهای مسلمان، همسایه، آسیایی و کشورهایی که از موضع برابر و برد-برد رفتار می کنند و منافع متقابلی در ارتباط با آنها وجود دارد، باید از جمله سیاست های خارجه ایران باشد. امروز ما سیاست خارجه فشل و رها شده ای داریم که البته رئیس جمهور منتخب با معرفی وزیری قوی و کارآمد می تواند شرایط آن را بهبود ببخشد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص پاسخگویی مسببان وضع موجود بیان کرد: برای آنکه مردم یقین کنند که کشور حساب و کتاب دارد، باید مجلس شورای اسلامی این موضوع را پیگیری کند. کار مهم مجلس نظارت بر امور کشور است، قوانین بسیاری داریم که اجرا نمی شود که باید با نظارت درست ، اجرایی شدن آنها پیگیری شوند.

سجادی خاطرنشان کرد: غیر از مجلس شورای اسلامی نهادهای نظارتی داریم که باید در این موضوع ورود کنند. قوه قضائیه، سازمان بازرسی کل کشور و کلیه نهادهایی که از نظر قانون وظیفه نظارت بر عملکرد مسئولان دارند به میدان بیایند و مدیرانی که ترک فعل داشته اند یا با ندانم کاری ها و سیاست های غلط به اقتصاد، سیاست خارجه، آبرو و سرمایه کشور خسارت زده اند را بازخواست کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید بدانند کشور حساب و کتاب دارد، اگر از طریق رانت و حزب بازی و رابطه، پست های مدیریتی را اشغال کردند و با عملکرد ضعیف کارشان را تمام کردند باید پاسخگو باشند. نهادهای نظارتی باید به جد این موضوع را از سطح رئیس جمهور تا مدیران پیگیری کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments