۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری خبر داد:

۱۵ آذر، آخرین مهلت شرکت در جشنواره عکس پرستار و کرونا

معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری گفت: جشنواره عکس پرستار و کرونا به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و علاقه مندان به شرکت در این جشنواره فقط تا ۱۵ آذر برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، کوروش نادری معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری با اعلام این خبر گفت: برگزیدگان جشنواره عکس پرستار و کرونا در هفته پرستار (۱۷ تا ۲۳ آذر) معرفی می شوند‌ که به نفر اول یک سکه بهار آزادی، نفر دوم نیم سکه و نفر سوم ربع سکه بهار آزادی جایزه داده می شود.

وی افزود: پرستاران در دو سال گذشته صحنه های بدیعی از خدمات فداکارانه و دلسوزانه را به صورت شبانه روزی برای نجات بیماران بدحال مبتلا به کرونا خلق کردند که کمتر دیده شده است. هدف از برگزاری جشنواره عکس پرستار و کرونا ثبت و ضبط تصاویر فعالیتهای پرستاران در دوران سخت و پرالتهاب کرونا بوده که در نوع خود حماسه ای تاریخی در صحنه دفاع از سلامت ایرانیان است.

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: پرستاران در حدود دو سال گذشته تاریخ ساز شدند و عاشقانه و صادقانه به جنگ با دشمنی پنهان و ویروسی ناشناخته و بیماری رفتند که هنوز درمان قطعی ندارد و جز مراقبت برای افراد مبتلا به این بیماری کاری نمی توان انجام داد.

جشنواره عکس پرستار و کرونا برای ثبت تصاویر خدمات پرستاران در این دوران سخت برگزار می شود

وی گفت: پرستاران در این دوران سخت، برای نجات بیماران ۱۵۰ شهید و حدود ۹ هزار جانباز تقدیم کردند و با وجود همه مشکلات و بی توجهی‌ها در صحنه دفاع از سلامت مردم ایستادند.

نادری افزود: جشنواره عکس پرستار و کرونا برای ثبت تصاویر خدمات پرستاران در این دوران سخت با همکاری سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

معاون فرهنگی سازمان نظم پرستاری ادامه داد: همه عکاسان حرفه‌ای، کادر بیمارستانی، اعضای جامعه پرستاری و مراجعان به بیمارستانها و مراکز درمانی می‌توانند با گرفتن عکس از خدمات پرستاران در حین خدمت به بیماران کرونا در این جشنواره شرکت کنند.

وی در پایان مطرح کرد: هر نفر می‌تواند سه عکس به این جشنواره ارسال کند؛ علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به آدرس www.Ino.ir عکس‌های خود را ارسال کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments