۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

۱۴۰ هزار نفر زیر پوشش مرحله سوم غربالگری کرونا قرار گرفتند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تا کنون حدود 140 هزار نفر از ساکنان مناطق زیر پوشش این دانشگاه تخت غربالگری ویروس کرونا قرار گرفتند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر مهدی قلیان خاطر نشان کرد: مرحله سوم غربالگری کرونا از ۲۵ مرداد آغاز شده و اولویت با بیماران زمینه ای، مادران باردار، کودکان، بیماران نقص سیستم ایمنی، دیابت و فشار خون است.

وی تصریح کرد: از تعداد افراد غربالگری شده، ۸۳۵ نفر نیازمند پیگیری بودند که از این تعداد ۵۴۷ نفر مورد بررسی قرار گرفته اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در این مرحله حدود یک میلیون نفر غربالگری می شوند. افزود: مراقب سلامت ،علایم خطر بیماری کرونا را از  مخاطبین جویا می شود و در صورت شدت بیماری آنها را به مراکز ۱۶ساعته ارجاع می دهد.

دکتر قلیان افزود:در این مرحله از غربالگری اگر خدمات بهداشتی ضروری برای فرد انجام نشده به مخاطب به صورت حضوری یا غیر حضوری ارائه می شود.

وی عنوان کرد :اگر واکسن یا مراقبت های دوره ای مادر باردار یا اطفال انجام نشده است یا آزمایشات ضروری باید انجام شود زمان ارائه این خدمات به مخاطب یادآوری می شود تا حتما برای دریافت خدمت بهداشتی جا مانده مراجعه کند.

دکتر مهدی قلیان ابراز کرد :مراقب سلامت به افراد مبتلا که علایم کمتری دارند نیز خود قرنطینگی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی را به دلیل جلوگیری از عدم ابتلا سایر افراد به این بیماری، یادآوری می کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x