۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

۱۳۶۰ واحد بهداشتی خدمات درمانی به مادران و کودکان ارائه می کنند

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:1400 واحد خدمات بهداشتی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه به عموم مردم خدمت رسانی می کنند که تنها 40 مرکز آن در خدمت بیماران کرونایی است و سایر مراکز پاک و در خدمت تمام اقشار جامعه است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر محمد احمدیان با اشاره به اینکه مراکز بهداشتی پاک تمام خدمات بهداشتی ضروری ویژه تمام گروه های سنی را ارائه می دهد، بیان کرد: مراکز ۱۶ ساعته منتخب در اختیار بیماران کرونایی است تا خدمات سطح یک و دو را دریافت کنند اما سایر مراکز و خانه های بهداشت تمام خدمات ضروری را به مادران و کودکان ارائه می کند.

وی افزود: برای کودکان در ۶ نوبت خدمات مراقبتی ضروری ارائه می شود که در هر نوبت واکسیناسیون کودک نیز انجام خواهد شد در گذشته تعداد مراقبت های بهداشتی کودکان بیشتر بود اما در شرایط کرونایی به دلیل کاهش رفت و آمد مادران و کودکان ، فقط مراقبت های بهداشتی ضروری همراه با واکسیناسیون ارائه می شود.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در مراقبت های بهداشتی رشد و نمو کودک ، مشاوره تکاملی و مشاوره شیر مادر همراه با واکسیناسیون انجام می شود، ادامه داد: در برخی مراکز بهداشتی ،مکمل های غذایی کودکان نیز به والدین ارائه می شود تا مسیر رشد کودک به خوبی سپری شود.

دکتر احمدیان با اشاره به اینکه برای مادران باردار نیز در گذشته هشت نوبت خدمات بهداشتی ارائه می شد که در حال حاضر این تعداد مراقبت به ۵ مورد کاهش یافته است، گفت: مراقبت های بهداشتی ضروری، تشکیل پرونده بارداری، تب سنجی، تشخیص بیماری زمینه ای ، تغذیه و مباحث روانی و پیش بینی واکسیناسیون مادران باردار از جمله خدمات مراقبتی است که به مادران باردار ارائه می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments