۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
درتازه ترین آمار جهانی کرونا؛

۱۱ میلیون کرونایی در دنیا!

موارد ابتلا به کووید-19 در سراسر جهان به 11 میلیون و 205 هزار و 5 نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی،بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تاکنون ۱۱ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۵ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۲ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۵۸۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است.

طبق این آمار برزیل با یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۳۴۱ نفر، روسیه با ۶۷۴ هزار و ۵۱۵ نفر، هند با ۶۴۹ هزار و ۸۸۹ نفر، اسپانیا با ۲۹۷ هزار و ۶۲۵ نفر، پرو با ۲۹۵ هزار و ۵۹۹ نفر، شیلی با ۲۸۸ هزار و ۸۹ نفر، انگلستان با ۲۸۴ هزار و ۲۷۶ نفر، مکزیک با ۲۴۵ هزار و ۲۵۱ نفر، ایتالیا با ۲۴۱ هزار و ۱۸۴ نفر، ایران با ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر و پاکستان با ۲۲۵ هزار و ۲۸۳ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

این آمار در ترکیه به ۲۰۳ هزار و ۴۵۶ نفر رسیده است.

همچنین در عربستان سعودی ۲۰۱ هزار و ۸۰۱، آلمان ۱۹۷ هزار، آفریقای جنوبی ۱۷۷ هزار و ۱۲۴، فرانسه ۱۶۶ هزار و ۹۶۰، بنگلادش ۱۵۶ هزار و ۳۹۱، کلمبیا ۱۰۹ هزار و ۵۰۵، کانادا ۱۰۵ هزار و ۹۸ ، قطر ۹۸ هزار و ۶۵۳، چین ۸۳ هزار و ۵۴۵،آرژانتین ۷۲ هزار و ۷۸۶، مصر ۷۲ هزار و ۷۱۱، سوئد ۷۱ هزار و ۴۱۹، بلاروس ۶۲ هزار و ۹۹۷، بلژیک ۶۱ هزار و ۷۲۷، اندونزی ۶۰ هزار و ۶۹۵، اکوادور ۶۰ هزار و ۶۵۷، عراق ۵۶ هزار و ۲۰، هلند ۵۰ هزار و ۳۳۵ و در امارات متحده عربی نیز ۵۰ هزار و ۱۴۱ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

براساس آخرین آمار ورلدومتر تاکنون ۵۲۹ هزار و ۳۸۰ تن در سراسر جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

همچنین شمار بهبودیافتگان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در سراسر جهان به ۶ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۶۹ نفر افزایش یافته است. از سوی دیگر تاکنون ۴ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۳۵۶ مورد فعال کرونا در سراسر جهان وجود دارد.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments