۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
سخنگوی سازمان اورژانس کشور در برنامه یه روز تازه مطرح کرد:

۱۰۰ نفر درگیر کولاک ایستگاه ۵ کلکچال شدند/ کوهنوردان وضعیت جوی را در این روزها بررسی کنند

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: بر اساس اعلام سوپروایزر تله‌کابین 100 نفر درگیر با کولاک روز گذشته شدند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی شبکه پنج سیما، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: کوهنوردان در ارتفاعات شمال تهران به واسطه سقوط بهمن و کولاک  دچار مشکل شدند. متأسفانه در محدوده کلکچال دو کوهنورد فوت کردند. دو نفر هم در محدوده آهار و شیرپلا مصدوم شدند. همچنین دو مفقودی در این مناطق ثبت شده است. جستجو برای مفقودین ادامه دارد.

خالدی پیرامون آمار متناقض روز گذشته اظهار داشت: کوهنوردی در تماس با مرکز اورژانس تهران مدعی شد که در ایستگاه ۵ حدود ۱۵۰ نفر در تله‌کابین درگیر کولاک شده‌اند. با سازمان مدیریت بحران و آتش‌نشانی هماهنگ شدیم. همچنین بیمارستان شهدای تجریش و طالقانی  را برای ورود مصدومان آماده کردیم. با سوپروایزر تله کابین نیز تماس گرفتیم که صحت‌وسقم این ادعا را مطلع شویم. سوپروایز اعلام کرد که  ۱۰۰ نفر درگیر کولاک و ۵ نفر نیز مفقود شده‌اند.

وی افزود: با روشن شدن تله‌کابین خیلی سریع تخلیه کوهنوردان انجام شد. در نتیجه به سلامت از موقعیت خلاص شدند. چهارشنبه بعد از ظهر همکاران بخش هواشناسی وضعیت هوا را اعلام کرده بودند و کوهنوردان باید در خصوص وضعیت جوی  اطلاعات کسب کنند.  در خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز کوهنوردان باید پیش از ورود به کوه اطلاعات جوی را بررسی کنند.

گفتنی است برنامه “یه روز تازه” مجله خبری صبحگاهی تهیه شده در گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و… با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments