۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲

۹۱ درصد خدمات سازمان پزشکی قانونی مربوط به معاینات است

​رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: 91 درصد خدمات سازمان به بخش معاینات بالینی مربوط می‌شود و عمده خروجی‌های سازمان از معاونت پزشکی و آزمایشگاهی است.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، عباس مسجدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات و سرپرست اداره کل معاینات بالینی  این سازمان با اشاره به گستردگی خدمات سازمان در بخش های تخصصی و فنی گفت: ۹۱ درصد خدمات سازمان به بخش معاینات بالینی مربوط می شود و عمده خروجی های سازمان از معاونت پزشکی و آزمایشگاهی است.

وی افزود: هرچه مجموعه معاینات، علمی تر و دقیق تر کار کند کار مردم تسهیل می شود و مردم از این سرعت و دقت منتفع می شوند بنابراین از مجموعه معاینات بالینی انتظار می رود که با همکاری تمامی استان ها برای دسترسی هرچه بهتر و راحت تر مردم به خدمات مورد نیازشان تلاش کنند.

مسجدی در ادامه با تأکید بر اینکه مجموعه بازرسی و رسیدگی به شکایات محل رجوع مردم و مأمن آن هاست، گفت: درصورتی که که مراجعین گله مندی و نارضایتی از دریافت خدمات داشته باشند، اولین محل مراجعه آنان مجموعه بازرسی خواهد بود بنابراین مردم باید در این بخش محترم شمرده شوند و درخواست آنان به بهترین شکل ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: پزشکی قانونی سازمانی تخصصی و علمی است که دو وجه اجرایی و محتوایی دارد اما خروجی آن، برگه کارشناسی و اظهار نظری است که در پرونده فرد قرار می گیرد؛ در این میان نقش مجموعه بازسی و ارزیابی عملکرد بسیار مهم است چرا که فعالیت خوب و مناسب آن می تواند هرگونه ایراد و اشکالات موجود در پاسخدهی به ارباب رجوع را برطرف کند.

مسجدی با بیان اینکه مجموعه بازرسی، چشم و امین سازمان است خاطرنشان کرد: اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات با اقدامات مناسب خود می تواند سازمان را در یک فضای شیشه ای دقیق قرار دهد تا مردم نظاره گر خدمات سازمان باشند و همین موضوع ارتقای هرچه بیشتر سازمان را به همراه خواهد داشت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه با قدردانی از تلاش های دکتر محمدعاشوری مدیرکل سابق ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان، برای دکتر کارگر بیده مدیرکل جدید که پیش از این تصدی اداره کل معاینات بالینی سازمان را برعهده داشت، آرزوی موفقیت کرد.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت معاینات بالینی در سازمان و تشخیص و اظهار نظرهای تخصصی پزشکان بخش های معاینات، با تقدیر از تلاش های دکتر کارگر بیده مدیرکل سابق معاینات بالینی، برای دکتر فرزانه مهدیزاده سرپرست جدید اداره کل امور معاینات بالینی سازمان آرزوی موفقیت کرد. دکتر مهدیزاده پیش از این معاون این اداره کل بود.

دکتر زارع پور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت هوشمندسازی و ارائه خدمات به صورت الکترونیک گفت: هوشمندسازی و خدمات الکترونیک، رضایتمندی مردم و ارتقای سطح خدمات را به همراه خواهد داشت.

وی با ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک میان پزشکی قانونی و مجموعه فناوری اطلاعات قوه قضاییه اظهار داشت: با تشکیل این کارگروه تعاملات پزشکی قانونی و مجموعه قوه در خصوص ارتباط الکترونیک و بهره‌مندی از نرم‌افزارهای خاص ارتقا می یابد و زمینه برای ارائه هر چه بهتر خدمات به مردم فراهم خواهد شد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تصریح کرد: در راه اندازی و به کارگیری سامانه های تخصصی الکترونیک باید نگاه ها به این سمت باشد که کار مردم راحت تر انجام شود که در این خصوص هر جا لازم بود باید نسبت به اصلاح فرایند ها و بهینه سازی آن با توجه به شرایط امروز اقدام کرد و به این نکته توجه داشته باشید که کاربر نهایی خدمات ما مردم هستند.

دکتر زارع پور در این جلسه همچنین در خصوص رفع برخی مشکلات استفاده از cms و ارتباط الکترونیک پزشکی قانونی با مجموعه کلاتنری ها و ناجا، قول مساعد داد و گفت: برای رفع مشکلات و نواقص مطرح شده و نیز تحقق آنچه که پزشکی قانونی به آن نیاز دارد نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments