۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

۹۰ هزار تن گندم به مراکز خرید همدان تحویل شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون ۹۰ هزار تن از این محصول به ۵۸ مرکز خرید استان تحویل شده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت  به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، شهرام پرورش، سطح زیر کشت گندم آبی این استان را ۶۸ هزار و ۵۰۰ هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم را ۳۳۳ هزار هکتار اعلام کرد.

وی ادامه داد: تاکنون محصول ۱۸ هزار ۸۷۸ هکتار گندم آبی و ۸۶ هزار و ۹۰۷ هکتار گندم دیم برداشت شده است.

این مسئول با بیان اینکه فصل برداشت گندم در این استان از اوایل تیر آغاز می شود خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت جو آبی نیز در همدان ۵۰ هزار هکتار است که محصول ۳۹ هزار هکتار برداشت شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان اظهار داشت: سطح زیر کشت جو دیم نیز ۷۶ هزار هکتار است که محصول ۷۱ هزار هکتار آن برداشت شده است.

وی افزود: سطح زیر کشت کلزا نیز در استان همدان یک هزار ۴۱۲ هکتار بود که تاکنون یکهزار و ۶۶۰ تن از این محصول از یک هزار و ۲۷۳ هکتار اراضی اختصاص یافته به آن برداشت و تحویل مراکز خرید شد.

پرورش با بیان اینکه سطح زیر کشت غلات و کلزا در این استان ۵۲۹ هزار و ۸۳۵ هکتار است، گفت: پیش بینی می شود حدود سه هزار تن کلزا از اراضی همدان برداشت شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x