۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

۷۴ هزار نفر رشته در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد شرکت کرده‌اند

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به برگزاری اختتامه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد در تاریخ دوم دی‌ماه جاری اشاره کرد و گفت: علی‌رغم مجازی شدن برگزاری بیست و پنجمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد، قریب به ۷۴ هزار نفر رشته شرکت کننده، ثبت نام خود را در این دوره نهایی کرده‌اند که بسیار خوشحال کننده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از مفدا، دکتر روح‌الله محمد علی‌نژاد عمران رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان این‌که دانشگاه‌ها اهتمام بسیار خوبی به “برنامه‌های هفته قرآن و دانشگاه”، داشتند به اجرای “طرح تدبر و آشنایی با مفاهیم قرآن” اشاره کرد و ابراز داشت: مرحله اول این طرح که به صورت پایلوت در ۹ دانشگاه در آبان و آذر ماه سال ۱۳۹۸ برگزار و مرحله دوم در بهمن سال ۱۳۹۸ اجرا شد، اکنون گروه دوم از دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت برگزاری این طرح، تحت پوشش قرار گرفته‌اند با این تفاوت که این دوره به صورت وبیناری در حال برگزاری است.

دانشجویان دارای حداقل ۴۰ نفر شرکت‌کننده دانشجو می‌توانند طرح تدبر و آشنایی با قرآن کریم را برگزار کنند

وی  با بیان این‌که استقبال خوبی در برگزاری “طرح تدبر و آشنایی با قرآن کریم” از سوی اساتید دیده شده است، ابراز داشت: اگر در دانشگاه‌های علوم پزشکی حداقل ۴۰ شرکت‌کننده دانشجو متقاضی برگزاری دوره “طرح تدبر و آشنایی با قرآن” باشند، این آمادگی وجود دارد که مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت این دوره را ویژه این دانشگاه‌ها برگزار کند.

۷۴ هزار نفر رشته در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد شرکت کرده‌اند

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به “برگزاری مرحله کشوری بخش معارفی جشنواره قرآن و عترت” در دور بیست و پنجم اشاره کرد و افزود: این روزها جشنواره قرآنی هدهد برگزاری مرحله کشوری آزمون بخش معارفی را پشت سر گذاشته است، علی‌رغم مجازی شدن برگزاری بیست و پنجمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد، قریب به ۷۴ هزار نفر رشته شرکت کننده، ثبت نام خود را در این دوره نهایی کرده‌اند که بسیار خوشحال کننده است.

علی‌نژاد با اشاره به میزبانی جشنواره ملی قرآن، از سوی وزارت بهداشت گفت: این جشنواره محل رقابت برگزیدگان قرآنی دستگاه‌های مختلف است که طی جلساتی با دوستان شورای هماهنگی در حال انجام برنامه‌ریزی جهت برگزاری این برنامه به وجه احسن هستیم. در دو حوزه کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی طی تعامل و تفاهم با اداره کل فرهنگی به دنبال ایجاد استقلال بیشتر مراکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در این حوزه هستیم تا تقویت فعالیت‌های کانونی را فراهم کنیم.

رتبه‌بندی کانون‌های قرآن و عترت، کانون‌های مذهبی و نشریات قرآنی در دست اقدام است

وی از رتبه‌بندی “کانون‌های قرآن و عترت، کانون‌های مذهبی و نشریات قرآنی” دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: با انجام این رتبه‌بندی سهم عزیزان ما در حوزه نشریات قرآنی در جشنواره‌هایی مانند تیتر پررنگ‌تر دیده خواهد شد.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در پایان از فعال شدن “دبیرخانه شهدای نظام سلامت با محوریت شهدای قرآنی نظام سلامت” در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: امیدواریم ما به ازای این حرکت بتوانیم قدردان شهدای عزیزمان در حوزه نظام بهداشت و سلامت باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments