۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
وزیر بهداشت:

۴۰۰ خانه بهداشت عشایری در کشور راه اندازی می شود

وزیر بهداشت توجه و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی مناطق کمتر برخوردار را از سیاست های مهم وزارت بهداشت عنوان و تصریح کرد: ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری در کشور راه اندازی خواهد شد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) سعید نمکی بامداد پنجشنبه در نشست بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه وزارت بهداشت را با مجموعه ای از مشکلات تحویل گرفتم، اظهار کرد: این مجموعه را با مطالبات ۵ هزار میلیاردی بیمه سلامت و ۱۰هزار میلیاردی بیمه تامین اجتماعی تحویل گرفتم.

وزیر بهداشت، طرح بهداشت دهان و دندان را از نقصان های وزارت بهداشت خواند و افزود: این طرح امسال با حضور یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی کنترل فشار خون گفت: طرح ملی کنترل فشارخون از مواردی است که در اولویت های اصلی وزارت بهداشت است چون تعداد قابل توجهی از بیماران به دلیل فشارخون بالا سالانه جان خود را از دست می دهند.

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۸۰ میلیون ایرانی

وزیر بهداشت با بیان اینکه در طرح ملی کنترل فشار خون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر سنجش فشار خون شدند، افزود: از این تعداد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به فشار خون و ۱۰ میلیون فشار خون بالا ثبت شد.

وی به وجود سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در کشور اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ هزار مرگ مربوط به فشار خون است بنابراین برای مردمی کردن نظام سلامت برنامه داریم.

نمکی، اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک را یکی از گام های مهم وزارت بهداشت دانست و افزود: پرونده الکترونیک نیز یکی دیگر از طرح های موفق وزارت بهداشت است و براساس آمارها تا امروز برای ۸۰ میلیون ایرانی پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است.

راه اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری

وی توجه و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی مناطق کمتر برخوردار را از سیاست های مهم وزارت بهداشت عنوان و تصریح کرد: ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری در کشور راه اندازی خواهد شد.

نمکی ادامه داد: تا زمانی که وزیر بهداشت باشم، نخواهم گذاشت حقی از بیت المال برای حمایت از بخش خصوصی از جیب بیت المال هزینه و همچنین نخواهم گذاشت از نظر کمبود منابع به بخش خصوصی اجحاف شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اهل ویترین آرایی نیستم و همه مدیون خانواده های شهدا و ایثارگران هستیم و خدمتگزاری به این خانواده ها وظیفه ماست، افزود: مشکل بیمه خانواده شهدا را در سطح ملی پیگیری و حل خواهیم کرد.

نمکی با تاکید بر اینکه مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم، گفت: هیچ مرکزی در این کشور نیست که داروی اساسی نداشته باشد. امروز با وجود تمام مشکلات ارزی هیچ کارخانه داروسازی نیست که تا سال آینده در تامین مواد اولیه خود دچار مشکل باشد.

بهره‌برداری از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه رشت در دهه فجر سال آینده

وی با بیان اینکه تابلوی مناسبی از عملکرد در گیلان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با مجموعه‌ای درهم تنیده از مشکل مواجه هستیم و باید برای حل مشکلات همه دست به دست هم دهیم.

وزیر بهداشت از بهره‌برداری بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه سایت لاکان خبر داد و افزود: پروژه مذکور در دهه فجر سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه پروژه هایی که ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد تا سال آینده به بهره برداری خواهند رسید، یادآور شد: امروز روز نظارت و خرج کردن مبتنی بر شرایط خاص است و باید با سیاست و از پراکنده کاری دوری کنیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments