Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
بازدید: 140

۳۸۰۰ واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اعلام اینکه ۳۸۰۰ واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است، از انتشار لیست تمامی‌استفاده‌کنندگان از املاک شهرداری بر روی سایت شفافیت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید محمود میرلوحی در خصوص تاخیر در روند بررسی پرونده املاک نجومی‌گفت: بحث املاک نجومی‌شهرداری تهران همزمان با حقوق‌های نجومی‌مطرح شد، اما مساله حقوق‌های نجومی‌به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان ظرف مدت محدودی به خزانه کشور بازگشت و با اقدامات دولت و تصویب آیین‌نامه‌‌ای، دیگر به آن صورتی که در گذشته حقوق پرداخت می‌شد، تا جایی که خبر دارم، پرداختی نداریم.

وی ادامه داد: اما برخی رسانه‌های خاص هستند که هنوز دست از مساله حقوق‌های نجومی‌بر نمی‌دارند و سعی می‌کنند، آن را در افکار عمومی‌تازه نگه دارند، اما وقتی بحث املاک نجومی‌می‌شود، سکوت می‌کنند.

میرلوحی با اشاره به سرانجام پرونده املاک نجومی‌تصریح کرد: بازپرس برای این پرونده قرار منع تعقیب صادر کرده بود و از دید ایشان ظاهرا مساله حل و فصل شده بود. با توجه به اینکه بازپرس شعبه عوض شده است‌، از دفتر حقوقی شهرداری تهران درخواست کردم تا بتوانیم اعتراض دوباره داشته باشیم و این پرونده مجددا در جریان قرار گیرد و همچنین با توجه به بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون، نظارت بر دعوای شهرداری تهران توسط شورای شهر انجام شود و در ضمن از آقای حناچی و همکاران ایشان خواستم توضیح دهند که این پرونده به کجا رسیده است.

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر با اشاره به ارتباط بین پرونده املاک نجومی‌با پرونده کارگزاری رساتجارت و قائم مقام اسبق شهردار تهران، تصریح کرد: مواردی در آن پرونده مطرح بوده که با پرونده املاک نجومی‌در ارتباط بوده است که بخشی از آن املاک مسترد شده و یا فهرست آن در پرونده رسا تجارت موجود است.

او با ابراز امیدواری درخصوص استرداد بخش‌های دیگر املاک در این پرونده با تحویل کیفرخواست شریفی، قائم مقام اسبق شهردار تهران به دادگاه، اظهار داشت: امیدوارم این بخش از املاکی که در پرونده رساتجارت به افراد داده شده نیز ‌مسترد و تکلیف پرونده در این کیفرخواست روشن شود.

او ادامه داد:  در بررسی دادگاه آقای شریفی،‌ مساله پرونده املاک نجومی‌مجددا به جریان می‌افتد، اما با توجه به تغییر بازپرس، شورای شهر  باید پیگیری کند و مجددا سه پرونده مهم شهرداری را به جریان اندازیم.

میرلوحی درخصوص این سه پرونده اظهار داشت: پرونده املاک نجومی،‌ پرونده شمس الشموس و پرونده یکی از معاونین اسبق شهرداری تهران سه پرونده‌ای است که در تلاش هستیم تا مجددا به جریان افتد.

میرلوحی ادامه داد: اما بخشی از مساله املاک نجومی، ‌املاک دیگری است با رقم حدود ۳۸۰۰ واحد ملکی در ۱۹۰۴ پلاک ثبتی که در اختیار افراد غیر قرار دارد. بخشی از این املاک حتی بدون عقد قرار داد یا اجاره‌نامه‌ای در اختیار افراد قرار دارند و اصلا مشخص نیست بر چه مبنایی بدون قرارداد و هیچ سندی املاک در اختیار آنها گذاشته شده است و آیا قرار بوده مانند املاک نجومی‌به افراد واگذار شود یا خیر؟!

او اظهار کرد: هنوز هم بخشی از املاک شهرداری بدون اجاره‌نامه، قرارداد و بدون رابطه تعریف شده حقوقی و پرداخت ریالی اجاره در اختیار برخی افراد قرار دارد و در شورای شهر در تلاش هستیم که این املاک را پس بگیریم.

میرلوحی افزود: در پرونده رساتجارت نیز تعدادی ملک در اختیار افراد غیر در شهرداری تهران قرار داشته، که در حال پس‌گرفتن آنها هستیم. امیدوارم شهردار تهران گزارش املاک را در اختیار ما قرار دهند و ما نیز آن را در دسترس افکار عمومی‌قرار می‌دهیم.

او با بیان اینکه اینگونه نیست که شورای شهر تمایلی برای اولویت‌دهی به پرونده املاک شهرداری نداشته باشد، افزود: شورای شهر تردیدی برای باز‌پس‌گیری املاک ندارد، اگر گاها احتیاط‌ می‌کند،‌ صرفا با این هدف است که اموال را برگرداند. افکار عمومی‌این ظرفیت را ندارد که بخواهیم مرتبا برای آنها دغدغه ایجاد کنیم، مهمترین کار “استرداد اموال” است که در حال اجرای آن هستیم. سیاست شورا مخابره اخبار در حد کلی است و تا اینجا فشار افکار عمومی‌و رسانه‌ها موثر افتاده و کار را جلو انداخته است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of