Friday 28 February 2020 | جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
بازدید: 29

۳۵ واحد گشت فوریت‌های اجتماعی فعال شد

سرپرست سازمان رفاه،‌ خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت ۳۵ واحد گشت فوریت‌های اجتماعی برای کمک به افراد بی‌خانمان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید مالک حسینی درباره تمهیدات شهرداری برای افراد بی‌خانمان اظهار داشت: ۳۵ واحد گشت فوریت‌های اجتماعی در سه نوبت کاری هشت ساعته در حال فعالیت در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر جهت رسیدگی به پیام‌های شهروندان در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستند که رسیدگی به پیام‌ها با فوریت یک ساعته در روز و با فوریت نیم ساعته در شب انجام می‌شود.

وی افزود: اعلام آماده باش به تمامی‌عوامل اجتماعی مناطق ۲۲ گانه و سطح نواحی جهت رصد میدانی سطح منطقه به‌منظور شناسایی نقاط آسیب خیز، فضای بی دفاع و ارائه خدمات حمایتی از جمله اسکان در گرمخانه‌های تحت پوشش از دیگر برنامه‌های در حال انجام است.

سرپرست سازمان رفاه،‌ خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران به راه اندازی ۵ دستگاه اتوبوس تحت عنوان گرمخانه  سیار در میادین پر تردد اشاره کرد و بیان داشت: آسیب‌دیدگان که به دلایلی تمایل استفاده از گرمخانه‌ها را ندارند در این اتوبوس‌ها ضمن جذب و معرفی گرمخانه‌ها خدمات پذیرایی و تغذیه گرم صورت می‌پذیرد.

حسینی گفت: فعالیت پنج واحد گشت نظارت ویژه در سطح پنج پهنه سطح شهر تهران متشکل از کارشناسان خبره حوزه آسیب‌های اجتماعی سازمان جهت نظارت بر فعالیت‌های ساماندهی و تعامل و کمک به مؤسسات مردم نهاد فعال در حوزه ساماندهی آسیب دیدگان نیز از برنامه‌های دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش شبانه‌روزی گرمخانه‌ها، سامانسراها و همراه‌سراهای تحت پوشش و ارائه خدمات حمایتی و جذب حداکثری مددجویان بی‌خانمان نیز آغاز شده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of