Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 156

۲ پیروزی ملایی در جودوی قهرمانی جهان

نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم ایران و تنها نماینده جودوی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در دو مبارزه خود برابر رقبا قاطعانه به برتری رسید.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، در جریان رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در توکیو پایتخت ژاپن در حال برگزاری است، سعید ملایی دارنده مدال‌های طلای جهان ۲۰۱۸ و برنز جهان ۲۰۱۷ و نفر نخست رنکینگ وزن ۸۱- کیلوگرم جهان، پس از استراحت در دور نخست برابر اشرف موتی دارنده مدال برنز آفریقا در سال ۲۰۱۹ از مراکش به روی تاتامی رفت و با ضربه فنی به برتری رسید.

ملایی در دور سوم نیز مقابل کارلوس لوز نفر ۱۴۱ رنکینگ جهان از پرتغال در مدت زمان یک دقیقه و ۸ ثانیه با ضربه فنی پیروز شد و به دور چهارم راه یافت.

ملایی در این مرحله در دیداری حساس باید به مصاف خاسان خالمورزایف نفر دهم رنکینگ جهان و دارنده مدال‌های طلای المپیک ۲۰۱۶ و برنز جهان ۲۰۱۷ از روسیه برود. ملایی و این حریف روس تاکنون دو مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که یک مرتبه خالمورزایف در المپیک ریو موفق به شکست ملایی شد و یک مرتبه نیز ملایی در گرنداسلم پاریس این حریف را شکست داد.

در این وزن ۸۲ جودوکار به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ با حضور ۵۰۵ جودوکار مرد و ۳۲۹ جودوکار زن از ۱۴۶ کشور جهان به میزبانی توکیو پایتخت ژاپن در حال برگزاری است.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of