۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
از ابتدای سال جاری تاکنون :

۲۱هزار جلد کتاب در سنندج ، نامزد پایتخت کتاب ایران اهداء شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اهدای بیش از ۲۱ هزار جلد کتاب از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون به مراکز فرهنگی و کتابخانه های عمومی حاشیه شهرها و روستاهای دارای کتابخانه در سراسر استان خبر داد.

 

به گزارش گروه علمی – فرهنگی خبرگزاری سلامت (طبنا) کردستان عبید رستمی، در مصاحبه مجازی با رسانه های استان به مناسبت پایان بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان کردستان، اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی اداره کل ارشاد ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتب غیر درسی در سطح استان به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته است.

رستمی اضافه کرد : علاوه بر برگزاری نمایشگاه های استانی ، راه اندازی نمایشگاه های کتاب مجازی (با توجه به شرایط کرونایی ) ، اجرای طرح های فصلی کتاب و اهدای کتاب به مناطق حاشیه شهرها(بعنوان یکی از مهم ترین برنامه ها) به ویژه نامزد پایتخت کتاب ایران شهر سنندج بوده است.
وی افزود: در مدت هشت ماهه گذشته بیش از ۲۱ هزار جلد کتاب به ارزش ریالی ششصد وپنجاه میلیون تومان در شهر سنندج نامزد پایتخت کتاب ایران و سراسر استان به مراکز فرهنگی، کتابخانه های عمومی حاشیه شهرها و کتابخانه های عمومی مساجد روستایی و شهری مناطق کمتر توسعه یافته اهدا شده است.
رستمی هدف از اهداء این کتاب ها به مناطق مذکور در شهر سنندج که جزو ۵ شهر نامزد پایتخت کتاب ایران و شهرستان ها و روستاهای استان است را اینچنین تشریح نمود: کتاب های اهدایی بیشتر در حوزه کودک و نوجوان بوده که با هدف نهادینه نمودن مطالعه در این طیف سنی و حساس صورت گرفته است .
عبید رستمی افزود: با توجه به اینکه اهالی حاشیه شهرها فاقد امکانات لازم برای دسترسی به کتاب هستند از طریق دفاتر تسهیلگری کتب اهدایی در اختیار مردم به ویژه کودکان و نوجوانان حاشیه شهرسنندج از جمله مناطق ننله و نایسر ، محلات عباس آباد و اسلام آباد و همچنین در شهرستان های تابعه استان نیز به همین منوال انجام می پذیرد.
دبیر شورای فرهنگی عمومی اضافه کرد: در همکاری و هم افزایی مشترک با اداره کل کتابخانه های عمومی و شورای اسلامی شهر سنندج مناطق مورد نظر برای اهدای کتاب به کتابخانه و دفاتر تسهیلگری در نظر گرفته و با هماهنگی ها و نظرسنجی های انجام شده کتب درخواستی مناطق مذکور گروآوری و اهدا می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments