Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
بازدید: 105

۱۵ درصد از تاکسی‌ها غیرفعال هستند

در حال حاضر ۳۲۰ هزار تاکسی در کشور داریم که ۱۵ درصد آنها غیرفعال هستند یا اینکه فعالیت آن‌ها در سطح مورد انتظار نیست.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مرتضی ضامنی افزود: پروانه فعالیت راننده تاکسی و خودرو آن‌ها به طور میانگین سالی یک بار مورد بررسی قرار می‌گیرد و تمدید می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت رانندگان تاکسی در خطوط تاکسیرانی و به خصوص در کلان شهرها توسط دوربین‌های ترافیک رصد خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی گفت: حدود سه سال پیش مصوبه در دولت داشتیم که وزارت کشور تاکسی‌های غیرفعال را شناسایی و تعیین تکلیف کند و بر این اساس بود که درصدی از تاکسی‌های غیرفعال به چرخه فعالیت تاکسیرانی بازگشتند.

وی افزود: در سال‌های گذشته تاکسی به افرادی داده شده بود که راننده تاکسی نبودند و در ناوگان حمل و نقل عمومی‌هم فعالیت نمی‌کردند که یکی از پیشنهاد‌ها برای این گونه دارندگان تاکسی که در حوزه حمل و نقل عمومی‌فعالیت نمی‌کنند، لغو پروانه فعالیت آنهاست که به این ترتیب این گونه تاکسی‌ها به اشخاص دیگر واگذار شود.

ضامنی گفت: اما ما دراین خصوص اختیار نداریم و پیشنهاد شدکه دولت این اختیار را به شهرداری‌ها بدهد که رانندگان غیر فعال شناسایی و پروانه فعالیتشان لغو شود و پلاک خودرو آنها گرفته شود و رنگ خودرو تغییر یابد و خودرو نیز شخصی شود و از ناوگان حمل نقل عمومی‌خارج شوند که متاسفانه در دولت موافقت نشد و این امر نیازمند مصوبه هیات وزیران است.

وی ادامه داد: اما در حال حاضر خوردو‌های تاکسی غیر فعال که شناسایی شوند به عنوان مثال می‌توان از سهمیه سوخت محروم شوند یا اینکه از تردد آنها در برخی از نقاط ممانعت شود و پلیس بتواند آن‌ها را جریمه کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of