۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
مقتدایی نماینده اصفهان:

۱۵خرداد سرآغاز دستیابی به مطالبات تاریخی ملت ایران است

نماینده مردم اصفهان در مجلس می گوید:پانزدهم خرداد سرآغاز حرکتی است که تداوم آن در مجلس یازدهم در حال عملیاتی شدن است و به دنبال دستیابی به آرمان‌های اسلامی هستیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه‌ملت، عباس مقتدایی خوراسگانی ضمن تسلیت به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و گرامیداشت شهدای قیام نیمه خرداد سال ۴۲،گفت: جمهوری اسلامی ایران تداوم  یک حرکت تاریخی است که ملت ایران در سده‌های گذشته آن را دنبال کرده است.

وی ادامه داد:  نظام اسلامی ایران که امروز در قالب جمهوری اسلامی ایران متبلور شده است، ادامه یک رویکرد و یک آرمان و خواسته ای است که ملت ایران در ادوار گذشته هم برای آن خیز برداشته بود اما بالاخره در ۲۲ بهمن ۵۷ به نتیجه رسید.

جایگاه قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ در معماری انقلاب اسلامی ایران

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم با بیان اینکه ۱۵خرداد روز دستیابی ملت ایران به آرمان‌های چند سده گذشته است، ادامه داد:در  ۱۵ خرداد حرکتی آغاز شدکه در نتیجه آن حرکت استقلال به دست آمد. پانزده خرداد روندی است که در نتیجه آن آزادی ملت ایران رقم خورد.

مقتدایی با اشاره به دو عنصر مهم اسلام و جمهوریت در شکل گیری جمهوری اسلامی ایران،مطرح کرد: در این رابطه دو عنصر مهم اسلام و جمهوریت و مردم وجود دارد که مردم در نتیجه بهره گیری از ظرفیت های عظیم روحانیت موفق شدند به آرمان‌های خود دست یابند.

نماینده مردم در مجلس نهم مجلس اظهار کرد:امروز جمهوری اسلامی ایران یک کشور بی همتا در سطح بین‌المللی است که می تواند آزادانه تصمیم بگیرد آزادانه عمل کند؛البته تحریم‌ها و فشارهای هم در نتیجه این رفتار خود متحمل شده است.

اگر در تراز آرمان‌های انقلاب اسلامی عمل کنیم،برای سایرملت ها  الهام بخش خواهیم شد

نماینده ادوار مجلس باتاکید براینکه روحانیت درجهت دهی حرکت مردم تاثیر جدی داشته است، مطرح کرد: این موضوع درمقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم به صراحت بیان شده و مردم به این قانون اساسی رای دادند و امروز جمهوری اسلامی ایران وارث مجموعه ای از موهبت هایی است که در دوره‌های گذشته آرزوی برخی ملت ها بوده است.

تشییع میلیونی پیکر امام (ره)  نشان داد که مردم به خادمان  خود، وفادار می مانند

وی با اشاره به این موضوع که  اگر مدیریت ها در کشور ما قوی باشد و در تراز آرمان‌های انقلاب اسلامی عمل کنیم،برای سایرملت ها  الهام بخش خواهیم شد، تصریح کرد: الآن هم برای ملت‌های آزاده دنیا رویکردهای الهام‌بخش ایران غیرقابل انکار است.

نماینده مردم اصفهان درمجلس یازدهم شورای اسلامی با تاکید براین موضوع که پانزدهم خرداد سرآغاز یک حرکتی است که تداوم آن در مجلس یازدهم در حال عملیاتی شدن است و به دنبال دستیابی به آرمان‌های اسلامی هستیم، تصریح کرد:  چهاردهم  و پانزدهم خرداد روزهای  به یادماندنی و اثرگذار در کشور هستند، تشییع میلیونی مردم از امام خمینی(ره)  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نشان داد که مردم به کسانی که خادمان  آنها هستند،وفادار می مانند .

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of