۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

۱۳۵ هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان قزوین به زیر کشت گندم رفت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:از ابتدای سال زراعی جاری و شروع فصل کشت محصولات کشاورزی ؛ تاکنون ۱۳۵ هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان به زیر کشت گندم رفته و همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، فاطمه خمسه با اعلام این خبر افزود: برنامه ابلاغی برای کشت گندم در مزارع کشاورزی استان برای سال زراعی جاری ۱۵۳ هزار و ۱۸۲ هکتار تعیین شده که تاکنون ۱۳۵ هزار هکتار آن کشت شده است.

وی اظهار داشت : از این میزان برنامه ابلاغی کشت گندم برای استان ؛ ۴۸ هزار و ۱۸۲ هکتار گندم آبی و ۱۰۵ هزار هکتار گندم دیم می باشد.

خمسه تصریح کرد : بر همین اساس؛ از ابتدای فصل کشت تاکنون حدود ۴۰ هزار هکتار گندم آبی (۸۳ درصد ) و حدود ۹۵ هزار هکتار گندم دیم (۹۰ درصد ) در مزارع کشاورزی استان کشت شده است.

وی گفت : سطح سبز گندم آبی استان ؛ بیش از ۱۵ هزار هکتار است.

خمسه یاد آور شد : با توجه به برنامه ریزی های انجام شده ؛ از ابتدای فصل کشت گندم نهاده های بذر ، کود و سموم مورد نیاز کشاورزی تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین اضافه کرد : کشت گندم در اراضی کشاورزی استان قزوین از نیمه اول مهر ماه آغاز و تا نیمه اول آذرماه ادامه دارد .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments