۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

۱۳۴ هزار خانه روستایی در استان تهران نیازمند نوسازی است

معاون عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه مشکلات زیربنایی عمده مشکلات روستاها در استان تهران است، گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از واحدهای مسکونی روستایی در قالب بافت فرسوده نیازمند نوسازی هستند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا( خبرگزاری سلامت) محمد تقی زاده ، گفت: در حال حاضر در سطح استان تعدادی از روستاها با مشکلاتی در زمینه طرح هادی و نوسازی مسکن روستایی به ویژه تضامینی که بانک‌های عامل از روستاییان درخواست می کنند مواجه هستند چرا که امکان تامین تضامین برای روستاییان وجود ندارد.

وی افزود: عمده مشکلات روستاها در حوزه تامین زیرساخت‌ها و مشکلات زیربنایی است لذا در راستای رفع مشکلات روستاییان دستگاه های خدمات رسان و زیربنایی باید از اقدامات بخشی جلوگیری کنند. باید مشکلات روستاها در حوزه بافت های فرسوده پسماند و… در کمترین زمان ممکن حل و فصل شود.

تقی زاده ادامه داد: از ۲۲۷ هزار واحد مسکونی روستاهای استان تهران بیش از ۱۳۴ هزار واحد در قالب بافت فرسوده نیاز به نوسازی دارند که با توجه به منابع اعتباری که در قانون برنامه ششم تعریف شده بنیاد مسکن باید آنها را جذب کنند. اعتباراتی که با نرخ سود چهار درصد ارائه می شود.

به گفته معاون استاندار تهران، تصویب نهایی تعدادی از طرح‌های هادی روستایی به سبب ساخت و سازهای موجود و الحاق به بافت روستا دچار مشکل شده بودند به شکلی که باید فرآیند تبصره یک ماده یک قانون اراضی کشاورزی و باغات را طی می کردند لذا مقرر شد این موضوع برای بررسی در دستور کار قرار گیرد ضمن اینکه برخی روستاها نیز در حریم کیفی رودخانه ها قرار دارند که مانعی برای تصویب نهایی طرح های هادی روستایی هستند.

معاون استاندار تهران در خاتمه به مشکل پسماند در روستاهای استان اشاره کرد و افزود: بر اساس قانون پسماند شهرداری ها مکلف هستند در درون حریم نسبت به جمع آوری زباله اقدام کنند که بر همین اساس با شهرداری های استان برای تحقق این وظیفه قانونی گفتگو خواهد شد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments