۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
رئیس پلیس مرکز انتظام ناجا:

۱۲ هزار نقطه کشور تحت پوشش حفاظتی است 

رئیس پلیس مرکز انتظام نیروی انتظامی‌گفت: با توجه به توسعه فعالیت موسسات حفاظتی تحت پوشش، هم اکنون ۱۲ هزار نقطه کشور تحت کنترل حفاظتی و مراقبتی ما است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ اکبر امینی افزود: حفظ امنیت از مهمترین دغدغه‌ها و اولویت ما است و. در این ارتباط با به کار گیری حدود ۱۰۰ هزار نفر نگهبان اشتغالزایی خاصی نیز ایجاد شده است.

وی ادامه داد:، در صورت توجه و حمایت هر چه بیشتر مسئولان کشور به این مرکز در قالب ارائه تسهیلات خاص  و بهره مندی از فناوری روز ، ظرفیت به کارگیری تا سقف ۲۰۰ هزار نفر تا ۲ سال آینده از دیگر برنامه‌های آینده ما است.

وی با اشاره به اینکه با تواجه به توانمندی و استعدادهای موجود می‌توانیم ظرفیت موسسات حفاظتی را تا ۱۰۰۰ موسسه افزایش دهیم، تصریح کرد: هم اکنون حدود ۷۰۰ موسسه حفاظتی مراقبتی در سه رتبه یک، ۲ و سه در سطح کشور فعالیت دارند که این موسسات پروانه فعالیت خود را پس از طی نمودن مراحل اداری از این مرکز دریافت کرده اند.

به گفته وی، موسسات حفاظتی مراقبتی غیر دولتی بوده و در قالب موضوعات پیشگیری از جرم و حفاظت و مراقبت تحت پوشش نیروی انتظامی‌فعالیت می‌کنند.

رئیس پلیس مرکز انتظام نیروی انتظامی‌گفت: حفاظت از شعبه‌های غیر مادر بانک‌های دولتی، ساماندهی حفاظتی و مراقبتی و الکترونیکی، حمل اوراق بها دار و پول، مراقبت از گردشگران، مراقبت از اماکن تفریحی و فرهنگی و نیز حفاظت از اماکن و تاسیسات حقوقی ودولتی از جمله وظائف موسسات حفاظتی مراقبتی است.

سرهنگ امینی با بیان اینکه حفاظت و مراقبت از از موسسات مالی و اعتباری، صندوق‌های قرض الحسنه و اسناد و اشیا قیمتی از دیگر کارهای محوله به اینگونه موسسات است، تصریح کرد: حفاظت و مراقبت از زمین و تاسیسات کشاورزی، سیلوها، انبارهای کالا، طرحهای عمرانی و غیره از دیگر وظائف این موسسات است.

وی گفت: واگذاری تجهیزات دفاع شخصی به استناد دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح برای متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.

سرهنگ امینی اظهارکرد: تولید امنیت، آرامش و احساس امنیت از مهمترین اولویت ما است که جا دارد مسئولان امر با ارائه امکانات و تجهیزات به روز و حمایت‌های اقتصادی توجه بیشتری به این مرکز از خود نشان دهند.

رئیس پلیس مرکز انتظام ناجا تصریح کرد: این مرکز یکی از رده‌های زیر مجموعه پلیس پیشگیری ناجا است که متولی اصلی در صدور مجوز فعالیت، ساماندهی و نظارت بر عملکرد موسسات حفاظتی و مراقبتی سراسر کشور است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of