۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

۱۲۳ با ۱۱۵ همکار می‌شوند

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بزودی تفاهمنامه‌ای با اورژانس پزشکی منعقد می‌شود که براساس آن این دو مرکز ماموریت‌های مشترک با هم خواهند داشت.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، رضا جعفری افزود: اورژانس اجتماعی و پزشکی بزودی در ماموریت‌های مشترک، خدمات لازم را به هموطنان ارائه می‌کنند و حتی اگر لازم باشد به صورت تیمی‌و همزمان سر صحنه حادثه حاضر خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین اگر ماموران اورژانس پزشکی سر صحنه ای حاضر و متوجه کودک آزاری یا مورد مرتبط دیگری با وظایف اورژانس اجتماعی شوند با خط اورژانس اجتماعی ارتباط می‌گیرند تا پوشش کامل تری در خدمات ایجاد شود.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: برای ارائه خدمات بهتر در حوزه آسیب‌های اجتماعی، نیازمند رویکردهای هم افزایی و بین بخشی هستیم و لازم است همه دستگاه‌ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

جعفری افزود: همکاری بین اورژانس اجتماعی و اورژانس پزشکی می‌تواند منجر به افزایش موارد شناسایی آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

اورژانس اجتماعی با شماره تلفن ۱۲۳ یکی از خدمات پیشرو سازمان بهزیستی برای حمایت‌های روانی و اجتماعی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی مانند کودکان و زنان در معرض خشونت یا آزار دیده است که به ویژه برای موارد کودک آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری و سالمند آزاری و اقدام کنندگان خودکشی فعالیت می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments