۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶

یک ‌میلیون ایرانی آلزایمر دارند

وزير بهداشت گفت: نزديک به يک ميليون نفر در ايران به آلزايمر مبتلا هستند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت ۲۱ سپتامبر، روز جهانی آلزایمر، تاکید کرد: سلامتی بهترین نعمت خداوندی است که مراقبت صحیح از جسم و جان، یکی از راه‌های درست شکرگزاری از این عطیه الهی است.

وی افزود: از طرفی باید به یاد داشت که با گذر عمر، توان انسان تحلیل رفته، جسم ضعیف‌تر شده و بدن با اختلالاتی مواجه می‌شود که امری طبیعی است و نباید عیب شمرده شود.

به گفته وزیر بهداشت، آلزایمر از جمله عوارض دوران کهنسالی است که با بالا رفتن سن، سلول‌های بافت خاکستری مغز تخریب شده و حافظه فرد با مشکلاتی مواجه می‌شود.

عین‌اللهی ادامه داد: توجه و احترام و نیز گفتگو با افراد کهنسال یکی از راهکارهایی است که می‌تواند در پیشگیری از بروز این بیماری مؤثر باشد.

وی افزود: کلام الهی و سفارش ائمه معصومین بر احترام به پیران و سالخوردگان بی تردید توجه دادن همگان به این مهم است.

وزیر بهداشت با عنوان این موضوع که در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری آلزایمر هستند، گفت: با توجه به پاندمی کرونا و عوارض این بیماری، بی تردید این آمار بیشتر شده است.

عین‌اللهی اظهار داشت: ۲۱ سپتامبر روز جهانی آلزایمر فرصت مغتنمی است تا ضمن باز تعریف این بیماری، شهروندان را آگاه نموده تا گاه مواجهه با چنین بیمارانی، با نهایت مهربانی و صبوری پاسخگوی نیاز آنان باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments