۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
رئیس نظام پرستاری کرمان مطرح کرد؛

یک پرستار بردسیری بر اثر ابتلا به آنفولاآنزا فوت کرد

رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به مشکل کمبود پرستار در مراکز درمانی که سبب خستگی و فرسودگی پرستاران می شود، گفت: پرستار بردسیری به دلیل مبتلا شدن به بیماری H1N1 از یک بیمار، روز گذشته فوت کرد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت) امان اله ابوالقاسمی با اشاره به فوت پرستار بردسیری گفت: آنفلونزاH1N1 در سراسر کشور شایع شده است و تعداد بالایی از همکاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده اند. هفته گذشته نیز یکی از پرستاران اورژانس ۱۱۵ پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت کرد.

وی ادامه داد: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با ۴۲ سال سن، هفته گذشته در پی ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H1N1 به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور کرمان منتقل شد و در تاریخ ۱۶ آذر ماه دچار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.

رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به این که با توجه به شیوع بیماری آنفلونزا و مراجعه بیشتر مردم به بیمارستان ها، کمبود نیرو مشهودتر است، اظهار کرد: از آن جایی که استخدام پرستاری در سال های اخیر متوقف شده و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، کمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همکاران با اضافه کار اجباری و شیفت های متعدد روبرو هستند بنابراین پرستاران به شدت دچار خستگی و فرسودگی شده و به این دلیل مستعد انواع بیماری ها می شوند.

وی با بیان این که پرستاران و فوریت های پزشکی در برخورد با بیماران در صف اول درمان قرار دارند و به لحاظ سختی کار در معرض انواع بیماری های عفونی هستند، تصریح کرد: قانون ارتقا بهره وری و بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران بردسیر و فوریت های پزشکی اجرایی نمی شود بنابراین پرستاران با بی انگیزگی به ارائه خدمات می‌پردازند.

ابوالقاسمی یادآور شد: جامعه پرستاری همچنین با طرح قاصدک و ادغام اضافه کار و کارانه مخالف هستند، بنابراین اضافه کار پرستاران باید پایان هر ماه پرداخت شود. متاسفانه معوقات جامعه پرستاری به شدت زیاد است و با توجه به این که این افراد از زندگی و سلامت خود می گذرند تا به مردم خدمات ارائه نمایند بنابراین باید به مشکلات پرستاران توجه شود.

وی افزود: امیدواریم مسئولین گام های مثبتی در خصوص رفع موانع خدمتی پرستاران بردارند و کارانه پرستاران نیز که چند سال هیچ گونه تغییری نداشته، افزایش یابد.
انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments