۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد:

یک میلیون و صد هزار مشترک تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تعداد مشترکین تلفن همراه در این استان از مرز یک میلیون و صد هزار مشترک گذشت.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، سید امیررضا عابدینی سرپرست اداره کل ارتباطات این استان در نشست شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: تعداد مشترکان اپراتورهای تلفن همراه تا سه ماهه سوم سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۲ از ۴۸۷هزار و ۲۰ مشترک به یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۱۸۳مشترک رسیده است که این افزایش تعداد مشترکین منجر به رشد ضریب نفوذ از ۷۱.۵۶ درصد به ۱۶۰.۳۲ شده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات استان بیان کرد:  اپراتور اول تلفن همراه با ۸۱۴هزار و ۲۹۵ مشترک فعال ۷۱.۲۳ درصد، اپراتور دوم تلفن همراه با ۳۰۳هزار و ۳۶۴ مشترک فعال، ۲۶.۵۳ درصد و اپراتور سوم تلفن همراه با ۲۵هزار و ۵۲۴ مشترک فعال ۲.۲۳ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند.

عابدینی همچنین رتبه استان کهگیلویه و بویراحمد در شاخص توسعه یافتگی فاوا را ۲۲ اعلام کرد و گفت: تلاش مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان این است که با توسعه زیرساخت های ارتباطی و افزایش سطح خدمات، جایگاه استان را در این رتبه بندی ارتقا دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x