۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

یک ماه بدون نوکمپ، یک ماه بدون مسی

یک ماه از آخرین بازی بارسلونا و گل ستاره آرژانتینی در نوکمپ می‌گذرد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ساعت ۲۱ هفتم مارس ۲۰۲۰ یعنی یک ماه پیش بارسلونا درهای نوکمپ را باز کرد تا برابر رئال سوسیداد بازی کند. آبی اناری‌ها به لطف گل دقیقه ۸۱ لیونل مسی از روی نقطه پنالتی پیروز این دیدار شدند.

این پنالتی که به کمک VAR گرفته شد بارسا را نجات داد و این تیم دوباره صدرنشین شد. با این حال آن بازی تنها یکی از دیدارهای لالیگا بود اما پس از توقف این رقابت‌ها و لیگ قهرمانان اروپا به دلیل بحران کرونا، آخرین دیدار برگزار شده در نوکمپ لقب گرفت.

بارسلونا قرار بود یک هفته بعد در خانه مایورکا بازی کند و سپس دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را در نوکمپ برابر ناپولی برگزار کند اما هر دو بازی به تعویق افتادند.

آن پیروزی با حداقل اختلاف، یک پاداش بزرگ برای تیم کاتالانی داشت چون یک روز بعد رئال مادرید در بنیتو ویامارین شکست خورد و سفیدپوشان صدر جدول را از دست دادند. این باخت منجر شد بارسا در هفته بیست و هفتم دوباره صدرنشین شود.

۷۷۰۳۵ هواداری که در نوکمپ حضور داشتند هرگز تصور نمی‌کردند تماشای این بازی از نزدیک یک قبل و بعد در تاریخ باشگاه بارسلونا خواهد داشت چون بعد از آن دیدار درهای نوکمپ بسته شد.

پس از آن گل دقیقه ۸۱ که تقریبا ساعت ۲۲:۳۶ دقیقه شنبه هفتم مارس به ثمر رسید نوکمپ آواز پیروزی سر داد. با سوت پایان بازی مطابق معمول صدای سرود باشگاه شنیده شنید و سپس نوکمپ در سکوت طولانی مدتی فرو رفت که به همه تاسیسات مربوط به باشگاه هم کشیده شد.

هفته بیست و هفتم با دیدار رئال مادرید در سویا به پایان رسید و لالیگا چند روز پر ابهام و ترسناک را سپری کرد تا این که سیزدهم مارس مدارس تعطیل شدند. ابتدا فوتبال پایه به تعلیق درآمد و سپس رقابت‌های حرفه‌ای‌. در نهایت بازی‌های هفته دوم مرحله برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان برگزار نشد. این در حالی بود که در همان هفته‌ای که نوکمپ برای آخرین بار باز شد، بازی‌های اروپایی از جمله دیدار لیورپول و اتلتیکو مادرید برگزار شدند.

بارسلونا تصور می‌کرد دیدارش با مایورکا و ناپولی و خیلی از بازی‌های دیگر که لغو شدند برگزار خواهند شد. اکنون این دیدارهای لغو شده به یک مشکل بزرگ تبدیل شده‌اند. مسوولان لالیگا نمی‌دانند چگونه بازی‌های باقی مانده را برنامه‌ریزی کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن فصل جاری که هنوز برای بازگشتش تاریخی مشخص نشده است به اتمام برسد. هم‌چنین حضور تماشاگران برای این بازی‌ها نامعلوم است و به احتمال فراوان نوکمپ برای ماه‌ها درهایش به روی هواداران بسته نگه دارد.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments