۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

یاری رساندن به بیماران سکته قلبی ومغزی دربیمارستان قائم(عج)مشهد

مدیرمرکزآموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) اظهارکرد:به منظورارائه خدمت سریع وکامل به بیماران سکته قلبی ومغزی دربیمارستان قائم،تمام خدمات درمانی این بیماران بابیشترین سرعت اجرایی می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر حسن خداپرست، با اشاره به اینکه بیمارستان قائم(عج) تنها مرکز درمانی است که کد ۷۲۴ در آن به صورت کامل اجرایی می شود، خاطر نشان کرد: بیمارانی که توسط تکنسین اورژانس ۱۱۵ تشخیص سکته مغزی داده می شوند، سریع و بدون فوت وقت به سی تی اسکن ارجاع داده می شوند و از سی تی اسکن به بخش نورولوژی و مغز و اعصاب  برای ادامه درمان فرستاده می شود.

وی ادامه داد: سه گروه بیمار سکته مغزی وجود دارد که هر کدام بنابر شدت بیماری و وخامت حال نیازمند درمان های مختلفی هستند و این درمان ها در هفت روز هفته و ۲۴ ساعته روز توسط دستیاران و اساتید نورولوژی به بیماران ارائه می شود.

دکتر خداپرست با بیان اینکه درمان دارویی با کمک داروهای ضد انعقاد خون برای بیمارانی که حال عمومی آنها خوب است انجام می شود، اظهار کرد: برای بیماران گروه سوم که نیاز به آنژیوگرافی دارند با دستگاه آنژیو گرافی قلبی، لخته خون خارج می شود تا به عملکرد مغز بهبود بخشیده شود اما برای گروه سوم که دچار خونریزی مغزی شدند و نیاز به مداخلات جراحی دارند؛ اساتید حتی در نیمه شب هم حضور می یابند و روند درمان بیمار به سرعت و دقت انجام می شود.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) با اشاره به اینکه کد ۲۴۷ برای بیماران سکته قلبی است که آنها نیز سریعا تحت درمان قرار می گیرند، گفت: کد ۲۴۷ برای بیماران قلبی است که توسط پزشکان و دستیاران تخصصی بررسی می شوند و با تشخیص علت و شدت بیماری ، حتی در نیمه شب نیز درمان هایی مثل آنژیو پلاستی ، بالون،استنت انجام می شود و داروهای ضد انعقاد خون به بیمار داده می شود.

دکتر خداپرست با بیان اینکه در بیمارستان قائم(عج)حتی جراحی قلب نیز به صورت اورژانسی برای بیماران انجام می شود ، عنوان کرد: تمام تلاش برای نجات جان بیماران سکته قلبی و مغزی در این مرکز درمانی انجام می گیرد.

وی گفت: بیمارستان قائم(عج) تنها مرکز اجرا کننده کد ۷۲۴ در منطقه شمال شرق کشور است و به دلیل هزینه های بالای درمانی این بیماران، بیمارستانهای خصوصی نیز تمایل چندانی به درمان این بیماران ندارند .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x