۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

گوترش از تشکیل دولت جدید عراق استقبال کرد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ضمن استقبال از تشکیل دولت جدید عراق، بر مشارکت همه طیف‌های عراقی در روند سیاسی این کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، گوترش در بیانیه‌ای که ساعاتی پیش در سایت رسمی سازمان ملل منتشر شد، حمایت خود را از دولت جدید عراق اعلام کرد.

وی در ادامه خواستار اجرای اصلاحات اساسی و معنادار برای بهبود زندگی مردم به طور ملموس و تقویت نهادهای دموکراتیک در عراق شد.

گوترش تاکید کرد که دولت جدید باید منافع همه عراقی‌ها را در نظر بگیرد و همه زنان، جوانان و همه طوایف مختلف عراق از جمله اقلیتهای دینی بتوانند در روند سیاسی کشور با قدرت مشارکت داشته باشد.

گوترش از تشکیل دولت جدید عراق استقبال کرد

دبیرکل سازمان ملل بار دیگر بر حمایت این سازمان از مردم و دولت عراق در تلاش برای مقابله با ویروس کرونا و تحقق اهداف توسعه پایدار در این کشور تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی دیروز پنجشنبه با دریافت رای اکثریت پارلمان عراق، رسماً به عنوان نخست‌وزیر این کشور کار خود را آغاز کرد.

نمایندگان حاضر در جلسه پارلمان، به استثنای نمایندگان فراکسیون دولت قانون (نوری المالکی) از مجموع ۲۲ وزارتخانه به ۱۵ وزیر پیشنهادی رای اعتماد و از موافقت با ۵ وزیر پیشنهادی خودداری کرد.

این دولت ماموریت یکساله برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و تصویب بودجه ۲۰۲۰ و مدیریت عراق در برابر چالش های اقتصادی متاثر از کاهش شدید قیمت نفت و مشکلات بهداشتی کرونا دارد.

منبع: ایرنا

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments