۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

گل‌محمدی: دربی همیشه جذاب است چه با تماشاگر و چه بدون تماشاگر

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همیشه به بازیکنان گفته ام اولین مضوع مهم احترام گذاشتن به رقیب است اما باید برای سه امتیاز بجنگید.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال (معوقه از هفته هشتم لیگ برتر) اظهار داشت: جا دارد از این فرصت استفاده کنم و یک خسته نباشید به کادر درمانی و پزشکی عرض کنم. آنها روزهای سختی را گذراندند و نباید این موضوع فراموش شود که با جانفشانی این عزیزان سلامت جامعه تضمین می‌شود. من دیروز شنیدم ۲۰۰ پزشک در این مدت شهید شدند و به آنها تسلیت می‌گویم و برای تمام اعضای کادر درمان آرزوی توفیق و سلامت دارم.

در دربی مهمترین چیز حفظ تمرکز است
وی افزود: فردا بازی حساسی را در پیش داریم. دربی همیشه حساسیت خاصی دارد. هواداران دو تیم از این بازی خاطرات خوب و بد زیادی دارند و امیدوارم فردا خاطره خوبی از خودمان به جا بگذاریم. قطعاً بازی سختی برای دو تیم خواهد بود و در دربی مهمترین چیز حفظ تمرکز است و باید از موقعیت‌ها استفاده کنیم. آنالیز خوبی داشتیم و امیدوارم فردا با تمرکز و روحیه خوب بازیکنان و جنگندگی آنها بتوانیم نتیجه بگیریم،‌ چون از نظر جدولی این سه امتیاز برای ما مهم است و هدف اصلی‌مان هم این است. بازیکنان از نظر بدنی و روحی شرایط خوبی دارند و امیدوارم فردا بازی خوبی انجام دهیم و توانایی خودمان را به اثبات برسانیم. فکر می‌کنم فردا فرصت خوبی برای پرسپولیس است تا نشان دهیم چه تیم خوبی هستیم و جایگاه‌مان را بهتر کنیم.

دربی همیشه جذاب است چه با تماشاگر و چه بدون تماشاگر
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره تجربه دربی بدون تماشاگر و تأثیر آن روی مسابقه گفت: فوتبال همیشه با تماشاگران جذاب است، ولی این شرایط برای هر دو تیم یکسان است. دربی در ورزشگاه خالی لطف و حال خودش را ندارد، ولی در هر صورت دربی قرمز و آبی همیشه جذاب بوده است چه با تماشاگر و چه بدون تماشاگر، حساسیت خاص خودش را دارد.

همه بازیکنان ما در یک سطح هستند
گل‌محمدی درباره نیمکت‌نشینی عبدی و رمضانی در دیدار هفته گذشته و اینکه نیمکت‌نشینی چه تأثیری در انگیزه این بازیکنان برای دربی دارد،‌ عنوان کرد: ما یک تیم هستیم. همه بازیکنان ما در یک سطح هستند. فقط چیزی که من از بازیکنان می‌خواهم این است که وقتی به آنها فرصت داده می‌شود، از آن خوب استفاده کنند و تلاش‌شان در جهت کمک به تیم باشد. فکر می‌کنم بازیکنان به اندازه توان‌شان در این فصل بازی کردند و به نظرم می‌توانند پیشرفت بیشتری هم داشته باشند، به شرط اینکه تمرکز خوبی روی کارشان داشته باشند.

از نیمه دوم بازی با ذوب‌آهن هم خیلی درس گرفتیم
وی در مورد اینکه پیشکسوتان پرسپولیس حمایت خوبی در هفته گذشته از تیم داشتند، بیان کرد: ما در سه بازی گذشته به لحاظ کیفی به جز نیمه دوم با ذوب‌آهن، در سایر لحظات خوب بودیم. فکر می‌کنم از نیمه دوم بازی با ذوب‌آهن هم خیلی درس گرفتیم و آن مسابقه در جهت پیشرفت تیم خیلی تأثیرگذار بود و تجربه خوبی برای بازیکنان شد که اصلاح شوند و خیلی نکات فنی در آن نیمه یاد گرفتیم. همه بازی‌ها برای ما ارزشمند است و در همه بازی‌ها برای سه امتیاز تلاش می‌کنیم.

بازیکنانم باید برای سه امتیاز بجنگند و مثل سرباز حق‌شان را بگیرند
«در حالی که بازیکنان پرسپولیس و استقلال به دلیل جلوگیری از حاشیه‌ها مموع‌المصاحبه بودند، اما شاهد کری‌خوانی برخی از مدیران دو باشگاه بودیم.»، سرمربی پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع اظهار داشت: اتفاقاً با سمیعی هم در این باره صحبت کردم. احترام متقابل اولین چیزی است که دو رقیب باید رعایت کنند. اصل احترام لازمه یک رقابت است. هر دو باشگاه بزرگ هستند و مدیرانی در آن کار می‌کنند که شناخته شده هستند. دوست دارم این فضا، فضای احترام باشد و همیشه مدیران و هواداران به هم احترام بگذارند. وقتی مدیران با یکدیگر صحبت کنند،‌ این به سایر بخش‌ها شیوع پیدا می‌کند و فکر می‌کنم زیبنده دو باشگاه نیست که در مورد این مسائل صحبت کنیم. فکرمی‌کنم دربی به اندازه کافی حساسیت دارد و صحبت درباره حاشیه‌ها درست نیست تمرکز بازیکنان را هم به هم می‌زند. امیدوارم احترام متقابل وجود داشته باشد. همیشه به بازیکنان هم گفته‌ام اولین چیزی که در رقابت مهم این است که به حریف احترام بگذاریم، ولی باید برای سه امتیاز بجنگید و مثل سرباز حق‌تان را بگیرید. با صحبت و کری‌خوانی چیزی تغییر پیدا نمی‌کند.

اولین هدف ما بردن دربی است
گل‌محمدی در مورد اینکه به نظرش با جوانان پرسپولیس می‌تواند برنده دربی باشد، یادآور کرد: اولین هدف ما بردن دربی است. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا با تمرکز خوب سه امتیاز را بگیریم. این هدفی است که می‌خواهیم به آن برسیم.

وی در واکنش به این پرسش که با توجه به سیستم استقلال آیا ممکن است پرسپولیس در این بازی هجومی بازی کند، گفت: تا فردا صبر کنید، خیلی چیزها مشخص می‌شود.

بازیکنانم لیاقت و شایستگی حضور در تیم بزرگ پرسپولیس را دارند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه آیا امکان دارد دوباره به مهدی شیری و آرمان رمضانی اعتماد کند، تصریح کرد: این صحبت‌ها تکراری شده است. همه بازیکنانی که در تیم هستند، لیاقت و شایستگی حضور در تیم بزرگ را دارند. همانطور که گفتم اگر بازیکنان فرصتی به دست می‌آورند باید با تمام وجود از این فرصت استفاده کنند و فکر می‌کنم خود بازیکنان هم به این نتیجه رسیدند. قطعاً اگر فرصتی وجود داشته باشد می‌توانند شایستگی خودشان را نشان دهند.

بازی‌هایی که انجام دادیم برای بردن یک تیم کافی بود
گل‌محمدی راجع به اینکه تیمش ۴۰ روز است موفق به کسب پیروزی نشده است، بیان کرد: درست است ما ۴۰ روزه نبردیم، ولی بازی‌هایی که انجام دادیم برای بردن یک تیم کافی بود. تلاش زیادی داشتیم در سه بازی اخیر، ولی حالا یا بدشانسی یا استفاده نکردن از موقعیت‌ها بود که نتوانستیم برنده باشیم. این مسئله‌ای نیست که ما را اذیت کند. ما این فرصت را داریم که از بازی فردا بردها را شروع کنیم و ادامه دهیم.

باید از مشکلات یک سکو برای پرتاب و پرواز خودمان بسازیم
«جدایی مهره‌های تأثیرگذار پرسپولیس چه تأثیری روی این تیم در دربی خواهد داشت؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: درست است ما در چندین ماه اخیر بازیکنان زیادی را از دست دادیم و ترکیب تغییر کرده است، ولی ما نمی‌توانیم به مشکلات فکر کنیم. کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که از مشکلات یک سکو برای پرتاب و پرواز خودمان بسازیم. نمی‌خواهم بحث مشکلات خیلی در ذهن و روح ما و بازیکنان رسوخ پیدا کند. باید با تمرکز بیشتر این مشکلات را پشت سر بگذاریم. در هر صورت ما در چند ماه اخیر دوران سختی را پشت سر گذاشتیم. علی‌رغم اینکه این تیم در چهار سال اخیر موفقیت‌های زیادی را کسب کرده و بیشترین درآمدزایی را داشته است، ولی بیشترین مشکلات را هم داشتیم. مشکلات عجیب بود، ولی الان فرصت نداریم به مشکلات فکر کنیم و هر روز که می‌گذرد باید به آینده امیدوار باشیم و ان‌شاءالله برای قهرمانی و پنجمین قهرمانی بجنگیم.

اگر موقعیت باشد بچه‌ها می‌توانند استفاده کنند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا به نظرش خط حمله پرسپولیس می‌تواند مقابل استقلال موفق باشد، گفت: تمرینات اختصاصی خوبی در این چند وقت داشتیم و فکر می‌کنم اگر موقعیت باشد بچه‌ها می‌توانند استفاده کنند. شرایط واقعاً خوب است و باید تلاش کنیم خودمان را در موقعیت قرار دهیم. با دوندگی خوب و قرار گرفتن در فضای خوب بین مدافعان حریف‌، فکر می‌کنم موقعیت‌های خوبی می‌تواند نصیب مهاجمان شود که باید به خوبی از آنها استفاده کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments