۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

گزارش شفاف سازی در مورد آلودگی هوا داده شود

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید به صورت شفاف در مورد آلودگی هوا به مردم گزارش داده شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) سید آرش حسینی میلانی در صد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران درخصوص طرح کاهش آلودگی هوا، اظهار کرد: مساله آلودگی هوا یک موضوع فرابخشی است و همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها از جمله شهرداری در خصوص این موضوع مسئولیت دارند.

وی افزود: باید به صورت شفاف در مورد آلودگی هوا به مردم گزارش داده شود.

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه نزدیک به دو سال از طرح پیشنهادی کاهش آلودگی هوا توسط شهرداری گذشته است، گفت: در این طرح در مدت چهار سال پیش‌بینی شده که با صرف ۲۵ هزار میلیارد تومان حدود ۳۰ واحد شاخص کیفیت هوا بهبود یابد.

حسینی میلانی ادامه داد: از این میزان، تامین ۲۵ درصد از منابع عمومی و باقی‌مانده از محل تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به محدودیت شدید شرایط مالی و فرسودگی هشداردهنده ناوگان اتوبوس، ون و تاکسی لازم است طرح کاهش آلودگی هوا بازنگری فوری شود، تصریح کرد: با توجه به اولویت راهبردی کنترل آلودگی هوا از شهرداری تهران می‌خواهم ضمن بازنگری مفروضات طرح مذکور، گزارشی شفاف تا پایان آذر ۱۳۹۸ به شورای شهر ارسال کند.

عضو شورای شهر تهران در خصوص عملکرد تامین مالی و پیشرفت تجهیز ناوگان شرکت واحد، تعویض کاتالیست تاکسیرانی و فیلتر دوده از شهریور ۹۶ تا شهریور ۹۸، گفت: بهنگام‌سازی اهداف کمی و بازنگری بودجه مورد نیاز و سازوکارهای تامین مالی طرح مذکور باید به شورا ارسال شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments