۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

گروه های پر خطر، جامعه هدف در غربالگری مرحله سوم کرونا

کارشناس توسعه شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مسئول پرونده الکترونیک سلامت سینا با بیان اینکه در مرحله سوم غربالگری گروه های پرخطر در اولویت قرار دارند اظهار کرد: در این طرح حدود یک میلیون و 200 هزار نفر زیر پوشش قرار می گیرند که بر این اساس تا کنون 900 هزار نفر تحت غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر احسان موسی فرخانی خاطر نشان کرد: این طرح از مرداد ماه آغاز شده است که در قالب آن ۲۵ هزار نفر نیاز به پیگیری مجدد داشتند و تا کنون ۲۳ هزار و ۲۰۰ نفر تحت مراقبت و پیگیری قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۲۵۴۷ نفر پر خطر دیابتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه حضور دارند که از این تعداد ۱۰۷۹۹۱ نفر غربالگری شدند و ۴۵۹۷ نفر نیازمند پیگیریهای بعدی هستند و ۴۲۸۷ نفر پیگیریهای بهداشتی بعدی را دریافت کردند، عنوان کرد: ۲۴۶۵۵۸ نفر بیمار پر فشار خون هستند که از این میان ۲۱۸۸۵۷ نفر غربالگری شدند و ۸۷۵۴ نفر نیازمند پیگیری هستند و ۸۲۰۲ نفر پیگیری شدند.

دکترای اپیدمیولوژی با بیان اینکه مادران باردار پرخطر تحت پوشش دانشگاه ۴۸۴۹۶ نفر هستند که ۴۸۳۵۴ نفر از آنها غربالگری شدند و ۴۰۸۹ نفر نیازمند پیگیری هستند ، اظهار کرد: ۳۹۰۷ مادر باردار دیگر نیز باید پیگیریهای بهداشتی بعدی را توسط مراقبین سلامت و بهورزان دریافت کنند.

مدیر پرونده الکترونیک سلامت سینا با اشاره به اینکه ۴۵۰۳۶۸ سالمند پر خطر در مناطق تحت پوشش دانشگاه حضور دارند که ۲۷۳۹۸۴ نفر آنها خدمات غربالگری کرونا را دریافت کردندو ۱۰۶۶۵ نفر نیازمند پیگیری هستند که برای ۹۴۸۰ نفر پیگیریهای بهداشتی لازم انجام شده است، عنوان کرد: افراد دارای اضافه وزن و چاقی نیز در مجموع ۴۰۲۲۶ نفر هستند که ۳۵۷۷۹ نفر غربالگری شدند و ۱۱۳۶ نفر نیاز به پیگیریهای بعدی دارند و ۱۰۷۶ نفر پیگیریهای بهداشتی را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۸۴۱۸ نفر کودک در معرض خطر ابتلا به کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند، عنوان کرد: ۴۱۹۲۹۳ نفر از این کودکان غربالگری شدند و ۳۷۰۷ نفر نیاز به پیگیری های بعدی دارند و ۳۵۷۳ نفر پیگیری های بعدی را دریافت کردند.

مهندس فرخانی ابراز کرد: ۳۵۲۱۲۰ نفر سایر افراد تحت پوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که از این تعداد ۲۴۳۸۷۹۱ نفر غربالگری شدند و ۶۲۲۸۷ نفر نیاز به پیگیری بعدی دارند و ۵۵۳۸۹ نفر پیگیریهای بهداشتی بعدی را توسط مراقبین سلامت و بهورزان دریافت کردند.

وی بیان کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از تجمعات، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست ها از جمله راهکارهای مقابله با بیماری کرونا است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments