۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
محسن هاشمی:‌

گاهی شان شورا رعایت نمی‌شود

محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه علاقه‌مند به تثبیت در جایگاه ریاست شورا در سال سوم اظهارداشت: هیات رییسه باید تلاش بیشتری برای رعایت شان اعضا و شورا انجام دهد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، هاشمی پیش از آغاز یکصد و شصتمین جلسه شورای شهر تهران که یکی از دستورهای آن تعیین هیات رییسه است در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: گاهی دیده می‌شود شان شورا رعایت نمی‌شود و از بیرون تحلیل‌های سیاسی درباره شورا انجام می‌شود که ممکن است شأن شورا رعایت نشود.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره نامزدی برای ریاست شورا اظهارداشت:‌ علاقه‌مند به تثبیت هستم زیرا تثبیت در مدیریت کارها را خوب پیش می‌برد و بررسی اشتباه‌ها می‌تواند وضعیت بهتری را برای مدیریت شهر ایجاد کند.
وی ادامه داد: این اعضا هستند که (درباره ترکیب هیات رییسه)‌تصمیم می‌گیرند و نظر خود را با رایی که می‌دهند به مردم نشان می‌دهند.
هاشمی در پاسخ به اینکه اگر شما دوباره رییس شوید تغییر روش داریم با خیر؟ گفت: شما بحث شورا را از شهرداری جدا کنید، این نکته‌ای است که معمولا در سوال خبرنگاران هم هست اما ‌بحث نظارت و اجرا با هم فرق می‌کند.
وی ادامه داد: دیگر اینکه در قانون شورا، وظایف هیات رییسه مشخص شده است و یکی از مسایل مهمی که در قانون دیده شده، برنامه دقیق برای مدیریت شورا و مدیریت کمیسیون هاست که این موضوع باید در هیات رییسه تقویت شود.

به گزارش ایرنا امروز اعضای شورای اسلامی شهر تهران در آغاز سال سوم فعالیت خود ترکیب هیات رییسه را مشخص خواهند کرد.

شورای اسلامی شهر تهران ۲۱ عضو دارد.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of