۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵

گام IOC برای تهیه واکسن

کمیته بین المللی المپیک متعهد شده است تا کمیته های ملی المپیک را از دسترسی به واکسن کووید19 برای ورزشکاران خود قبل از آغاز توکیو 2020 پشتیبانی کند

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک توماس باخ هفته جاری در تماس های جداگانه با اعضا و کمیته های ملی المپیک اظهارداشت که IOC و سازمان بهداشت جهانی طی کمک به کمیته های ملی المپیک در تلاش است تا به دست آوردن واکسن در آستانه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تسهیل گردد.
کمیته بین المللی المپیک خاطرنشان کرده بود که جلوتر از کسانی که بیشتر به واکسیناسیون احتیاج دارند در صف نمی ایستد و تأکید کرده است که الزام واکسن در ورزش برای ورزشکاران اجباری نخواهد بود. اما باخ و سایر مقامات IOC، از جمله دانکا بارتکووا، نایب رئیس کمسیون ورزشکاران، ورزشکاران را تشویق کرده اند که در صورت امکان واکسن بزنند و چندین بار IOC به طور علنی ابراز امیدواری کرده است که بسیاری از شرکت کنندگان خارجی قبل از توکیو ۲۰۲۰ در مقابل کووید۱۹ واکسینه شوند.
تعداد معدودی از کشورها واکسن زدن را در هفته های اخیر آغاز کرده اند اما این نگرانی وجود دارد که ورزشکاران از کشورهای کوچکتر و کمتر توسعه یافته که قرار است در توکیو ۲۰۲۰ شرکت کنند؛ نتوانند قبل از بازی ها به آن دسترسی یابند. در این بین بحثهایی فی مابین IOC و WHO در مورد پروژه کوواکس Covax با هدف تسریع در توزیع واکسن در کشورهای در حال توسعه صورت گرفته است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x