۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱

کیم می گوید کره شمالی با بدترین وضعیت روبرو است!

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون در کنفرانس بزرگ سیاسی در پیونگ یانگ خطاب به هزاران عضو اصلی حزب حاکم خود اذعان کرد کشورش با بدترین وضعیت روبرو شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، رهبر کره شمالی کیم جونگ اون در کنفرانس بزرگ سیاسی در پیونگ یانگ خطاب به هزاران عضو اصلی حزب حاکم خود اذعان کرد کشورش با بدترین وضعیت روبرو شده است.

کارشناسان می‌گویند که کیم با نزدیک شدن به یک دهه حاکمیت، سخت‌ترین لحظات خود را تجربه می‌کند، زیرا قرطینه ویروس کرونا در کره شمالی باعث ایجاد شوک دیگری در اقتصاد ویران شده توسط دهه‌ها سو مدیریت و اقدامات فلج کننده آمریکا به دلیل برنامه تسلیحات هسته‌ای خود شده است.

آژانس خبری مرکزی کره شمالی گفت که کیم این اظهارات را طی سخنرانی افتتاحیه در جلسه دبیران سلول حزب کارگران در روز سه شنبه بیان کرد.

کیم گفت: بهبود سطح زندگی مردم حتی در بدترین وضعیتی که باید از چالش‌های بی‌سابقه‌ای عبور کنیم، به نقشی که سلول‌ها و سازمان‌های مردمی حزب بازی می‌کنند بستگی دارد.

هنگامی که وی قول داد در مقابل فشارهای ایالات متحده قدرت بازدارندگی هسته‌ای خود را تقویت کند و برنامه ۵ ساله جدید توسعه ملی را اعلام کرد، از اعضا خواست که تصمیمات گرفته شده در یک کنگره حزب را انجام دهند. این کنگره ماه‌ها پس از آن برگزار شد که کیم در یک کنفرانس سیاسی دیگر با تأیید اینکه برنامه‌هایش برای بهبود اقتصاد موفق نبود، صراحت غیرمعمول نشان داد.

کیم به دنبال رشد سالم و پایدار حذب است…

در طی سخنرانی روز سه شنبه، کیم همچنین از واحدهای مردمی حزب به دلیل کمبودهای نامشخص انتقاد کرد که باید بلافاصله اصلاح شوند تا از رشد سالم و پایدار حزب اطمینان حاصل کنند.

کیم جونگ اون و وضعیت اقتصادی شمال

سلول‌های حزب، که از پنج تا سی عضو تشکیل شده‌اند، کوچکترین واحدهای اقتدار حزبی هستند که بر کارها و زندگی در کارخانه‌ها و مکان‌های دیگر نظارت می‌کنند. این شبکه برای تداوم قدرت خود یک ابزار مهم برای حزب کارگران است. کنفرانس قبلی دبیران سلول در سال ۲۰۱۷ برگزار شد.

عقب ماندگی‌های اقتصادی باعث شده است که کیم چیزی برای نشان دادن دیپلماسی جاه طلبانه خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، که به دلیل اختلاف نظر در لغو تحریم‌ها برای اقدامات خلع سلاح هسته‌ای در شمال سقوط کرد، نشان دهد.

شمال تاکنون سخنان دولت بایدن را برای گفتگو رد کرده و گفته است که واشنگتن ابتدا باید سیاست‌های خصمانه خود را کنار بگذارد و با از سرگیری آزمایش‌های موشک‌های بالستیک ماه گذشته پس از یک مکث یک ساله، فشار را بالا برد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x