۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

کاهش کیفیت هوای تهران در برخی مناطق

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) با افزایش تردد خودروها همراه با انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با برقراری جو نسبتا آرام همراه با آسمان صاف در نخستین ساعات امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) و با افزایش تردد خودروها همراه با انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته، شاهد کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهیم بود.

طی روز با افزایش تندی باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. در شامگاه امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) نیز با تداوم شرایط ناپایدار جوی و وزش باد، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به‌تدریج با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۱۶ اردیبهشت ماه) انتظار می‌رود همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها افزایش و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا کند.

طی روز  نیز به دلیل عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

افزایش ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و وزش باد مؤثر در اواخر وقت فردا (۱۶ اردیبهشت ماه) شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها را تا حدودی برقرار خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق بهبود پیدا کند.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۴ و هوا در شرایط قابل قبول است.ایسنا

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x