۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱

کیفیت نان خراسان شمالی با گندم‌های وارداتی ارتقا می‌یابد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: امسال هشت هزار تن گندم مرغوب وارداتی خارج از کشور در استان تامین شده است که به منظور افزایش کیفیت آرد و نان تولیدی استان به مصرف می‌رسد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، سید جلال موسوی افزود: برداشت گندم های وارداتی با گندم های موجود در سیلوهای استان اختلاط و به مصرف می‌رسد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: گندم تولیدی استان در سیلوهای استان موجود است و ذخیره به اندازه نیاز وجود دارد.

وی با اشاره به تاثیر کاهش بارندگی‌ها و پیش‌بینی کمبود تولید گندم در استان گفت: کاهش بارندگی و ضعف غلات سبب کاهش کیفیت دانه های گندم می شود از این رو در صورت کمبود، برای واردات بیشتر گندم اقدام می‌شود.

موسوی در بخش دیگر سخنان خود درباره خرید محصول گندم کاران استان اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال میزان تولید گندم در استان بسیار کاهش یابد و بر این اساس میزان خرید هم دست کم تا ۳۰ درصد کاهش دارد.

وی تصریح کرد: پارسال ۱۳۰ هزار تن تولیدی کشاورزان استان خریداری شد اما امسال برآورد می شود این میزان از ۱۰۰ هزار تن فراتر نرود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: ۳۰۰ هزار تن سیلو و انبار برای خرید گندم کشاورزان استان آماده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x