۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳

وضعیت نامناسب سلامت کودکان در دوران کرونا

نتایج یک بررسی جدید حکایت از آن دارد که شیوع ویروس کرونا و درخانه ماندن وضعیت سلامتی افراد به ویژه کودکان را با وضعیت نامناسبی مواجه کرده است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از فارس نتایج یک بررسی جدید حکایت از  آن دارد که شیوع ویروس کرونا و درخانه ماندن وضعیت سلامتی افراد به ویژه کودکان را با وضعیت نامناسبی مواجه کرده است.

 براساس اطلاعات موجود، کودکان ۵ ساعت بیشتر از قبل جلوی تلویزیون  مشغول بازی و فیلم دیدن هستند؛ گوشت قرمز بیشتری مصرف می‌کنند و از مصرف مواد قندی و تنقلات دست نمی‌کشند.

 

کارشناسان آمریکایی در پژوهش اخیر خود که درباره کودکان انگلیسی انجام دادند، دریافتند: شیوع ویروس کرونا و درخانه ماندن منجر شده تا این دسته از افراد حداقل یک وعده غذایی اضافه مصرف کنند و بر وضعیت نامطلوب چاقی آنها دامن بزند.

محققان هشدار می‌دهند، تعطیلی مدارس و نبود هیچ گونه فعالیت وزرشی برای سلامت کودکان تبعات دارد و این نرخ از چاقی می‌تواند شمار افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت را در آینده‌ای نزدیک با افزایش قابل توجهی مواجه کند.

محققان گزارش دادند که  قرنطینه الگوهای خواب را در بین کودکان چاقی مختل کرده و به آنها اجازه می‌دهد به طور متوسط ​​نیم ساعت اضافی بخوابند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of