۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

«کنفرانس بین‌المللی مهندسی ترافیک» گامی‌ موثر برای کاهش مشکلات ترافیکی

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برگزاری هجدهمین دوره این کنفرانس میتواند گامی‌موثر در شناخت بهتر مسائل و رفع معضلات ناشی از آن باشد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، «یوسف حجت» با بیان اینکه امروزه معضل ترافیک و آلودگی هوا به عنوان یکی از دغدغه‌های شهروندان و مدیریت شهری در کلانشهرهای دنیا مطرح می‌باشد گفت: راه‌های برون‌رفت از این معضل و اثرات سوء آن، می‌بایست براساس روش‌های علمی‌در کنار تجربه و تخصص باشد. بدون تردید تراکم ترافیک و پیامدهای آن، از مهم ترین معضلات شهرنشینی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه محسوب شده به طوری که بخش عظیمی‌از وقت شهروندان کلانشهرها صرف تردد روزانه می‌شود. به همین منظور برگزاری “هجدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک” گامی‌موثر در جهت کاهش استیلای خودروها بر فضای شهری و تبدیل شهرها به مکانی مناسب برای زندگی انسان‌ها خواهد بود.

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک، مهمترین رویداد علمی‌کشور در حوزه مهندسی حمل و نقل و ترافیک است که طی ۲۴ سال گذشته ۱۷ دوره ی آن با حضور اساتید و اندیشمندان خارجی و داخلی با موفقیت برگزار شده است بر این باورم که همپای اقدامات اجرایی در جهت مدیریت و تسهیل عبور و مرور شهروندان، برگزاری هجدهمین دوره این کنفرانس میتواند گامی‌موثر در شناخت بهتر مسائل و رفع معضلات ناشی از آن باشد که بدون شک این موضوع با هم‌اندیشی و انتقال دانش متخصصین دانشگاهی و مدیران اجرایی قابل انجام خواهد بود.

حجت افزود: کنفرانس مهندسی ترافیک به عنوان یکی از همایشهای معتبر از غنای علمی‌بسیار بالایی برخوردار است و با استقبال و حضور گسترده متخصصان داخلی و خارجی روبه روست، چنانچه در سال جاری قریب به هفتصد مقاله از سوی پژوهشگران ایرانی به این کنفرانس ارائه شده، ضمن این که از ۱۵ کشور دنیا نیز مقالاتی را دریافت کرده ایم.

مدیر عامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران ، بهره گیری از توانمندی‌های متخصصان و اندیشمندان داخلی و بین المللی صنعت حمل و نقل، زمینه سازی جهت تبادل نظر و تعامل فعالان عرصه حمل و نقل با بخش‌های دانشگاهی و پژوهشی، ایجاد شرایط مناسب برای ارائه ایده‌های نوین و مدیریت دانش ترافیک، فراهم نمودن امکان بروز خلاقیت‌ها و نگرش‌های دانش پژوهان و هدفمند نمودن آن با استفاده از تجربیات اساتید و صاحب نظران و فرصت سازی برای بروز رسانی و افزایش دانش کارشناسان حمل و نقل را از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x