۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

کنترل سیر درمان و پیش آگهی بیماران کرونا با تست های آزمایشگاهی خون

از ابتدای بحران کرونا تا کنون به منظور کنترل سیر درمان بیماران کرونا از همه بیماران بستری و سرپایی کرونا در سطح بیمارستانها و مراکز درمانی مشهد تست های آزمایشگاهی مختلف از جمله آزمايشهاي خون شناسي، انعقاد و تستهاي مرتبط با بانك خون انجام گرفته است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،مدیر گروه خون شناسی دانشکده پزشکی مشهد و رییس آزمایشگاه بیمارستان امام رضا (ع) اظهار کرد:  تستهای فوق نه تنها در درمان مناسب بیماران اهمیت دارد بلکه با توجه به نقش پیش آگهی دهنده در کنترل سیر بیماری بسیارارزشمند می باشد.

دکتر محمد رضا کرامتی افزود: اعضای هیات علمی و کارشناسان حوزه تشخیص همگام با سایر مدافعان سلامت در راستای تشخیص بیماریها در حال ارائه خدمات شبانه روزی به بیماران هستند و   هر چند در بحران کووید در خواست برخی از تست های آزمایشگاهی متفرقه کاهش پیدا کرده است ولی فعالیت های آزمایشگاهی متناسب با نیاز بیماران کووید  افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود:  یکی از اهداف مهم ما  در بیمارستانهای امام رضا (ع) و قائم (عج) که از مراکز اصلی پذیرش بیماران کرونایی در مشهد می باشد بر این بوده است که آزمایشهای بیماران در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت در اختیار پزشکان و بیماران قرار گیرد.

دکتر کرامتی  با اشاره به اهمیت برنامه های تشخیصی و پاراکلینیکی حوزه سلامت یاد آور شد: در حال حاضر  روزانه برای بیماران بستری در بیمارستانهای قائم (عج) و امام رضا (ع) بیش از هزار پذیرش ازمایشگاهی داریم که به طور متوسط به ازای هر بیمار پنج رکورد و تست آزمایشگاهی ثبت می گردد که این خدمات گام موثری در راستای ارتقای سلامت بیماران و کاهش میزان ماندگاری بیماران در بیمارستانهاست.

وی در ارتباط با تهیه خون و فراورده های خونی جهت بیماران اظهار داشت: خوشبختانه در چند وقت اخیر مشکل جدی در زمینه های تهیه خون و فرآورده های خونی نداشته ایم ولی بطور متوسط میزان اهداء خون در سطح استان در بحران کووید کاهش پیدا کرده است و با توجه به لزوم ذخایر احتیاطی خون از همه هم استانی های عزیز درخواست می گردد سنت حسنه اهدای خون را برای کمک به بیماران و هم نوعان ترویج نمایند و نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x