۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
نماینده مردم تهران، ری، شمیران‌نو و اسلامشهر در مجلس یازدهم:

اولویت من عضویت در کمیسیون امنیت ملی است

نماینده مردم تهران، ری، شمیران‌نو و اسلامشهر در مجلس یازدهم گفت: با توجه به سوابقی که در حوزه بین‌الملل دارم اولویت اولم عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.

دکتر زهره الهیان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت، با اشاره به اینکه به عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نخستین اولویت وی در انتخاب کمیسیون است، اظهار کرد: من پزشک متخصص بیماری‌های داخلی، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و نماینده مردم تهران در دوره هشتم هستم.

وی ادامه داد: در دوره هشتم مشاور معاون وزیر خارجه، مشاور عالی مجمع جوانان تقریب و عضو شورای مرکزی شبکه سازمان‌های مردم نهاد حوزه زنان که دارای جایگاهی در سازمان ملل است، بودم، همچنین به دلیل دارا بودن سابقه مسوولیت در بسیج و سپاه پاسداران در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عضویت داشتم و کمیته حقوق بشر را در این کمیسیون راه اندازی کردیم.

الهیان تصریح کرد: با این حال در حوزه سلامت برنامه‌ها و ایده‌هایی را دارم که در صورت توفیق ارائه خواهم کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیران‌نو و اسلامشهر در مجلس یازدهم درباره نیاز به تقویت روابط بین‌الملل گفت: جمهوری اسلامی ‌ایران هیچ ممانعتی برای ارتباط با کشورهای مختلف به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا ندارد و فعال کردن تعامل در حوزه بین‌المللی ‌لملل صضرورویت اس و توسط ظرفیت هسایگان و یک ضرورت است، بویژه توجه به ظرفیت همسایگان و تعاملات اقتصادی و تبادلات تجاری با آنها یک راه برون رفت از شرایط تحریم‌ها است.

اولویت من عضویت در کمیسیون امنیت ملی است

وی اضافه کرد: این ارتباطات می‌تواند با کشورهای عضو عدم تعهد نیز خیلی جدی‌تر برقرار شود و امیدواریم مجلس بتواند تسهیل کننده این روابط باشد.

الهیان درباره پاسخ به این سوال که به اعتقاد برخی از کارشناسان سیاسی ضعف مجلس باعث خارج شدن آن از راس امور شد، برای بازگرداندن مجلس به راس امور چه باید کرد، توضیح داد: در واقع این بحث که مجلس دهم با چه آسیب‌هایی مواجه شد و پرا کارایی خود را از دست داد، نیاز به عارضه یابی و اتخاذ رویکرد تحولی برای مجلس یازدهم دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیران‌نو و اسلامشهر در مجلس یازدهم گفت: مقام معظم رهبری بحث تحول در ارکان کشور را مطرح کردند که یکی از این ارکان مجلس است و باید این رویکرد را داشته باشیم و ساز و کارهایی تعبیه شود که مجلس به اقتدار گذشته برگردد.

وی درباره مصوباتی که سنای آمریکا علیه کشورمان تصویب کرده و برنامه مجلس یازدهم برای تصویب طرح علیه آمریکا، اظهارکرد: یکی از رویکردهای اصلی مجلس یازدهم باید استکبار ستیزی باشد و با این رویکرد، اقدامات مقابله به مثل با توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران صورت بگیرد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of