۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

کمک معیشتی دولت پاسخگوی مشکلات معلولان نیست

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان با بیان اینکه باید به معلولان سهمیه جداگانه بنزین اختصاص داده شود، گفت: کمک معیشتی دولت نمی‌تواند جبران افزایش قیمت بنزین را انجام دهد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی همت محمودنژاد در مورد واریز کمک معیشتی دولت به معلولان، اظهار داشت: متاسفانه به هیچ عنوان کمک هزینه معیشتی نمی‌تواند بار گرانی بنزین را از دوش مردم ایران بردارد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از معلولان کمک هزینه را دریافت می‌کنند، گفت: هنوز دستورالعملی در این خصوص صادر نشده اما با توجه به اینکه معلولان در دهکهای پایین‌تر از ۷ هستند بنابراین باید به آنها این کمک معیشت تعلق گیرد.

محمودنژاد ادامه داد: به هیچ عنوان کمک هزینه معیشت تاثیری روی زندگی معلولان ندارد چرا که خودروی افراد معلول به مانند ویلچر برای آنها عمل می‌کند و بیش از سایرین با خودرو در شهر تردد می‌کنند بنابراین این یارانه نمی‌تواند جبران افزایش قیمت بنزین را انجام دهد به همین دلیل باید همانند وسایل حمل و نقل عمومی‌یارانه سوخت به آنها نیز تعلق گیرد.

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق معلولان تاکید کرد: در دوره‌های قبل هم که ستاد ساماندهی سوخت نسبت به تغییرات قیمت سوخت دست خوش تحولات کرد برای معلولان سهمیه‌هایی را تدارک دیدند که در کارت‌هایی برای آنها از طریق بهزیستی اختصاص دادند.

وی افزود: در گذشته پلاک خودرو ویژه معلولان نبود و الان با بودن پلاک‌های ویژه، انتظار می‌رود دولت سهمیه سوخت افراد دارای معلولیت را همانند تاکسی‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و مجازی و… اختصاص دهد.

وی در پاسخ به این سوال که یک خانواده دارای معلول چهار نفره با در نظر گرفتن کمک معیشت چه مبلغی در ماه دریافت می‌کنند، گفت: چنانچه خانواده معلولان با پوشش ابعاد جمعیتی همه تحت پوشش بهزیستی باشند یک خانواده چهار نفره با در نظر گرفتن یارانه، مستمری و کمک دولت ماهیانه حدود ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند این در حالی است که خط فقر در تهران حداقل ۳ میلیون تومان اعلام شده است.

محمودنژاد ادامه داد: مجموع دریافتی یک خانواده در ماه یک چهارم مبلغی است که به عنوان خط فقر اعلام شده است بنابراین می‌توان گفت که خط فقر مطلق این رقم است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments