۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

کمبود دارو را به ما اعلام کنید

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: تولید کننده داروی تالاسمی‌رایگان قول تأمین نیاز سراسر کشور را داده است.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سجاد رضوی اظهار کرد: اخیرا یکی از تولیدکنندگان داروی تالاسمی‌ قیمت را با حفظ کیفیت کاهش داده است و سازمان‌های بیمه گر بنابر قانون مکلف هستند به شرط حفظ کیفت داروی ارزان‌تر را تحت پوشش قرار دهند.

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی‌در کشور داریم، گفت: بیماران مطمئن باشند که کیفیت تمام دارو‌های داخلی دفراسیروکس مشابه یکدیگر است و شرکت تولید کننده داروی ارزان‌تر قول داده که نیاز بیماران را در سراسر کشور و حتی مناطق دور افتاده تأمین کند.

وی بیان کرد: پیش از این بیماران برای تهیه هر قرص ۵۰۰ تومان پرداخت می‌کردند، اما اکنون داروی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای بیماران کاملا رایگان بوده و در شورای عالی بیمه اولویت‌مان سلامت بیماران و بعد از آن صرفه جویی اقتصادی است.

رضوی درباره کمبود دارو تالاسمی‌در برخی داروخانه‌ها تصریح کرد: اگر کمبودی در منطقه‌ای از کشور برای تهیه داروی ارزان بیماران تالاسمی‌ بود، مردم می‌توانند از طریق شما موضوع را به ما اعلام کنند و شرکت تولید کننده دارو باید پاسخگوی کمبود در بازار باشد البته اینکه داروخانه‌ای صبر کند تا پس از اتمام موجودی به سراغ خرید داروی ارزان‌تر برود بحث جدایی است، اما این دارو برای بیماران تالاسمی‌در داروخانه‌ها در دسترس خواهد بود.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments