۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

کمبود بودجه دفاعی مشکل جدی یگان های نظامی است!

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در بسیاری از یگان های نظامی و انتظامی با کمی تخصیص بودجه که بعضا زیر ۵۰ درصد هست مواجهیم.

ابراهیم رضایی، نماینده مردم دشتستان در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره بودجه دفاعی کشور اظهار کرد: در بحث بودجه نظامی ما دو مبحث داریم. در بخش اول ما باید به دنبال افزایش بودجه نیروهای مسلح و حوزه های دفاعی باشیم. این افزایش هم با توجه به تورم و افزایش هزینه ها کاملا معقول و منطقی است.

وی ادامه داد: اما در بخش دوم ما باید نظارت کنیم که بودجه قرار داده شده بصورت کامل تخصیص یابد. ما الان در بسیاری از یگان های نظامی و انتظامی با کمی تخصیص بودجه که بعضا زیر ۵۰ درصد هست مواجهیم.

رضایی تصریح کرد: هر چند معتقدیم با توجه به روحیه جهادی نیروهای مسلح ما، در ماموریت های آنها خللی ایجاد نخواهد شد ولی کمی منابع برای آنها چالش و خطراتی دارد که یکی از آنها امنیت مرزنشینان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: الان برخی نیروهای تامین کننده امنیت زیر ۵۰ درصد بودجه دریافت کرده اند و این کمی دریافت بودجه برای آنها ایجاد چالش خواهد کرد. ما قطعا از ابزارهای نظارتی و تقنینی خودمان برای افزایش بودجه و افزایش تخصیص بودجه استفاده خواهیم کرد تا مشکلات گفته شده رفع گردد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments