۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰

کمبود آب ۹۰ لیتر بر ثانیه در شهرستان روانسر کرمانشاه

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر گفت: شهرهای روانسر و شاهو به ۲۰۵ لیترآب در ثانیه نیاز دارند که در حال حاضر ۱۵۵ لیتر وارد شبکه توزیع می‌شود و ۳۵ لیتر در ثانیه برای شهر روانسر و ۱۵ لیتر در ثانیه برای شهر شاهو کمبود آب داریم.

به‌گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “غفار صالحی” افزود: نیاز آبی روستاهای تحت پوشش این شهرستان نیز ۱۲۰ لیتر در ثانیه است که در حال حاضر و در مجموع فقط ۸۰ لیتر در ثانیه آب تامین می‌شود، بنابراین کمبود ۴۰ لیتر در ثانیه وجود دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ روستای این شهرستان به دلیل کمبود بارش‌ها تنش آبی مواجه است، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته چشمه‌های تامین آب روستاها با افت شدید مواجه شده و میزان آبدهی آنها ۵۰ درصد کاهش داشته است.

صالحی اضافه کرد: علت کمبود آب در منابع آبی شهرستان، کاهش ۳۸ درصدی بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته بویژه کاهش چشمگیر بارش برف است.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای اداره هواشناسی در سال زراعی ۳۲۹ میلی‌متر بارندگی داشتیم این در حالی است که سال گذشته ۵۳۰ میلی‌متر بارش ثبت شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روانسر یادآور شد: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۱ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از آب آشامیدنی برخوردار هستند.

صالحی گفت: آب شهر روانسر از دو حلقه چاه و آب شرب روستاها نیز از ۹ حلقه چاه و ۲۵ دهنه چشمه تامین می‌شود.

امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر ۱۰ هزار و ۱۴۸ مشترک شهری و شش هزار و ۲۵۰ مشترک روستایی دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x