۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

کمبودی در تامین اقلام پزشکی مورد نیاز کادر درمان نداریم

دبیر کل خانه پرستار ایران با اشاره به افزایش تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز برای کادر درمان گفت: در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کمبودی در زمینه تجهیرات و لباس‌های حفاظتی در کشور نداریم.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد شریفی مقدم با اشاره به آمار پرستاران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور اظهار کرد: متاسفانه نسبت تعداد پرستاران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به ازای هر هزار نفر جمعیت در ایران در حدود یک و نیم است در صورتی که بر اساس استاندارد بین المللی به ازای هر هزار نفر جمعیت حدود ۳ پرستار باید در بیمارستان‌ها مشغول به ارائه خدمات بهداشتی درمانی باشند.

او ادامه داد: کمبود پرستار از چندین سال گذشته در کشور وجود داشته است اما با شیوع کووید ۱۹ و مراقبت از بیماران در بخش‌های مختلف به ویژه بخش مراقبت ویژه کمبود کادر پرستاری بیشتر به چشم می‌خورد.

دبیر کل خانه پرستار ایران تاکید کرد: متاسفانه یک پرستار نمی‌تواند تعداد زیادی بیمار مبتلا به کووید ۱۹ برای مراقبت تحت نظر داشته باشد و همین مسئله سبب کمبود پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده است. متاسفانه باید بگویم که به دلیل ابتلای پرستاران به عارضه کووید ۱۹ و خارج شدن آن‌ها از چرخه ارائه خدمت، کمبود کادر درمان در بیمارستان‌ها بیش از گذشته احساس می‌شود.

او بیان کرد:  به طور کلی بیمارستان‌ها آلوده هستند و در شرایط پیش آمده با شیوع کووید ۱۹ این محیط‌ها را بیشتر از گذشته آلوده کرده است.

دبیر کل خانه پرستار ایران افزود: من به مردم توصیه می‌کنم که به خاطر مسائل جزئی  تا حد امکان به بیمارستان مراجعه نکنند، زیرا احتمال ابتلا به ویروس کرونا در این محیط‌ها وجود دارد.

شریفی مقدم یادآوری کرد: ما در اوایل شیوع کووید ۱۹ در کشور وسایل حفاظتی مانند ماسک، عینک و لباس ویژه پرستاران دچار کمبود‌هایی بودیم، اما خوشبختانه با افزایش تولید و ممنوعیت صادرات دیگر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کمبودی در زمینه تجهیرات و لباس‌های حفاظتی در کشور نداریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments